bugün

(bkz: bilisim)
türkçe'ye çevrilemeyen bir şeydir.
orijinali olan informatik kelimesini enformatik olarak türkçe'ye geçirebilenlere selam ederim. em mantıklısını yapmışlardır.
türkiye için yeni bir kelime olduğundan bir süre daha böyle belirsiz bir şekilde gideceği kesindir.
marmarada bu bölüm vardır. ancak asıl adı işletme enformatiğidir. anadolu hisarı'nın orda kampusu vardır. mezunları için alamaya'da staj çok kolaydır.
Alman hükümeti bu bölüme maddi destek verir. Parayı nereye harcayacağını şaşıran yönetim ise, bol bol bilgisayar yeniler. bazı kapılar parmak izi ile açılır. çok kuvvetli bir ağ sistemine sahiptir.
En zor derslerinden biride data mining 'dir.
(bkz: işletme enformatigi)
üniversitelerin 1. sınıfında verilen bir derse öğrencilerin kısa hitap biçimi. bildiğin vörd ekzel öğretiyorlar, adına da enformatik diyorlar çok büyük bir bok gibi.
hakkinda bilgi edinmeye calistigim yuksek lisans programi.. bilgisi olan varsa ve aydinlatirsa memnun olurum.
info- information....

fak yeah....
bu sene istanbul universitesinde yuksek lisansina basladigim bolum. henuz bilimsel hazirliktayim, ancak programin dersleri bence bilisim sektorunde bulunanlar icin guzel. ayrica aktif de bir bolum gibi hissettim, bilisim gunleri tarzinda 1 ay kadar farkli konularda seminerler bulunuyor. umuyorum bir ikisine katilabilirim.