bugün

belirtilisi ayrı, belirtisizi ayrı güzeldi integralin. tahtaya bakarak kalem oynatmadan çözerdim. hey gidi hey. şimdi tırt, unutmuşum nasıl çözüldüğünü.

edit: olum niye eksilediniz bunu. hani sey gibi, ben malim cozemiyorum da kiskandim gibi olmus. yazik lan.
Karmaşık sayılar.
o.k.e.k ve o.b.e.b

basit. risksiz.
şimdi şuraya topoloji yazsam, şüphesiz kim vurduya giderim.
Kümeler evet.
trigonometri.
integral.
diverjans teoremi.
bence özel bi konu yok. yapabildiğimiz konular bize zevkli gelir.
toplama çıkarma işlemleri.

kısa ve öz..
Öyle bi konu yok daha.
mizah seviyesi çok yüksek matematik öğretmenlerine göre paraboldür, çünkü para boldur.
Rayonel sayılar. Kafam diğerlerine basmıyor çünkü.
Toplama ve çıkarma.
Gerisi hakikaten boşa kafa patlatma, kafa açma falan.
Logaritma.
Tırtıklı sayılar.
Problemleri çok severim çünkü çok iyi çözüyorum. Ama en zevklisi mantıktır abi hiçbir şeyi yok bakıyon çıkıyo.
diferansiyel denklemlerdir. 1 sayfada çözerim.
türevi ilk gördüğümde işte bu demiştim ama sadece integrali görene kadar.
keşke matematik okusaydım.
keşfetmek üzereyim.
integral alan hacim hesabı. En zevkli işlem de çıkarma işlemi.
Ali'nin 20 kalemi var ya da Mehmet'in 20 lirası var gibi ilkokul 2,3.sınıf problemleri, ilk cevap veren olmak için hemen problemi çözer koşa koşa öğretmenin kıçının dibinde alırdık soluğu matematiğin zevkli zamanlarıydı...

Ne zaman kesirlerle tanıştım matematiğimi daha da toplayamadım.
En zevkli konusu nedir bilmem de yalnızca tek bir sayısını sevdim sıfır hayatımda bunun gibi bir sayı görmedim ne tanım konuyor nede tabir edilebiliyor ederim diyen saçmalar.
Mantık.
3 katlı integral sanırım matematigin geldigi son nokta uzayda dusunup. kafada canlandiriyorsun denklemleri.
Edit: birde unutamadigim lagrange yöntemi.
geometri ve trigonometridir ki zaten ikisi de içiçedir. trigonometriyi zor öğrenmiş biri olarak bu entryi yazıyor olmam ise gerçekten beni bile bir kez daha ikna etti.