bugün

ben de yaptım başarısız oldu dünyadaki en sevdiği insanlardan biriyken; en sevmediği insanlardan biri haline dönüştüm. asıl koyan da bu. oysa ki arkadaşken en ufak bir sıkıntısında bana gelirdi. keşke hep arkadaş kalsaydık demek istiyorum ama diyemiyorum çünkü hala çok seviyorum.
Eğer farklı cinsseler olmasını şiddetle istediğim eylem çünkü arkadaşla herşeyini paylaşmışsındır onu birinin kolunda görmek insana fena koyar efendim. Bu ilişkinin başlaması ve bitmesi zordur ancak.
bir çuval inciri hal etmekle beraber çılgın bir döneme başlangıç yapmaktır. hem güvenilirdir hem de eğlenceli. her şeyini biliyorsundur karşındakinin; zevklerini, sohbetini, yemeklerini, şakalarını, neye kızıp kızmayacağını, her sırrını, her hareketini,her sözünü. sizce de o en güvenilir en sıcak olan değil midir. gel gelelim her şeyin bir sonu varsa bitince sizi en çok sarsacak şeyin bu olacağından emin olabilirsiniz. elden ayaktan düşmüş, bir yarınızı kaybetmiş gibi hissedersiniz. cesaretli olun, aşk buna değer.
Cok keyíf ve heyecan verici durum. õnerilir.
ayrildiktan sonra bile hala en yakin arkadas olarak kalinabilir. olmaz demeyin. iliskiyi yurutemedigini iki tarafta anladiktan sonra dostluklar devam edebilir.
düşündükçe midemi bulandıran eylem. murat ve ben; töbe töbe...

vesselam...
olmaması gerekendir. sonucunda en yakın arkadaşınızı kaybetmiş olacaksınız.
ne demişler? "kanka ayağı ... ayağı."
Birbirlerini çok iyi tanıdıkları ve huylarını bildikleri için denemeye değer bir ilişkidir.
gereksizdir.

arkadaşken çok iyi anlaşılsa bile, sevgiliyken bambaşka olabilir. zira bir insan çok iyi arkadaş olup, bok gibi bir sevgili olabilir.

ayrıca; kadın en yakın arkadaşsa da kadındır, anlatılanları unutmaz, yıllar sonra bile "biz arkadaşken ayşe için şunu şunu demiştin ama" der, başa kakar. lanet gitsin!
yapmayın. tabi böyle desem de artık en yakın arkadaşa sevgili gözüyle bir saniye bile olsun baktıysanız sizin için çok geçtir, hatta bu başlığa tıklayıp buradaki bütün yorumları okuduysanız durumunuz vahim. eğer karşıdaki kişinin size karşı böyle bir duygusu yoksa acı çekersiniz, melankolinin mına bile koyarsınız. he eğer en yakın arkadaşınız da size karşı boş değilse ilk ayları mükemmel olan bir ilişki başlar. zaten her ilişkinin başı mükemmeldir evet fakat bunun tadı bir başkadır. detaylara girmiyorum zaten bunu kafaya koymuşun yaşarken anlarsın ehehe. e ama her şey başladığı gibi bitiyor tıpkı en yakın arkadaş sıfatının bitip sevgili sıfatının başlaması gibi. işte o ayrılık anı geldiğinde hem en yakın arkadaşınızı hem de sevdiğiniz insanı kaybedersiniz. ve asıl kötü olan şudur ki bundan pişmanlık duymazsınız. duyadabilirsiniz tabi ama onun da sonucu nefretle veya vazgeçmişlikle biter. ama mutlak son hep bitmesi gerekiyordu ve bitti cümlesi olur. bir zamanlar yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyen arkadaşınız artık yoktur, sabahları mesajıyla uyanıp geceleri mesajıyla uyuduğunuz insan da yoktur. insanın aşık olduğu kişiyle sevdiği kişi farklı olabilir. hatta belki aşkı geçer ama sevgi kalıcıdır. bittikten sonra pişmanlık duymadığınızda aynı zamanda boşluğun da farkındasınızdır. aldığınız kararın sonucu kocaman bir vazgeçmişlik hissidir. özet geçmek gerekirse, yapmayın.
birlikteyken çok keyiflidir. bitince aşırı acıtır.
O kişiyi çok iyi tanıdığından, en mükemmel haliyle en iğrenç hallerini adın gibi bildiğinden bir çok ilişkine nazaran çok daha iyi olacağı kesindir. Lakin bir bakıma risk almaktır. Malum durumdur ki ayrılma halinde "eski sevgiliden dost olmaz" felsefesi devreye girer.
yıllardır tanıdığın kişiye düşüncelerine, alışkanlıklarına aşık olunduğundan ayrılık kolay olmaz efenim.zira iki tarafta birbirini çok iyi tanımaktadır ve bu oluşabilecek bütün sorunların çözümünde anahtardır.
kanka ayağı göt ayağı.
denemeye çalışmak bile çok büyük bir hatadır. kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum yapmayın etmeyin. ben yaptım aldım cevabımı oturdum aşağı. eğer gerçekten güzel bir dostluğunuz varsa o an her şey bitecektir. dostluklar maalesef aşkla bitebiliyor ama aşklar dostlukla bitmiyor.
bu yolun iki sonu vardır ya mükemmel bir çift olursunuz ya da işler boka sarar. böyle ilişkilerin orta yolu yoktur gibi geliyor.
arkadaş ayaklarına yatılarak ortam oluşturulup sonra niyetler bozulmuştur.
sevgili olacağınız kişiyle önce arkadaş, sonra samimi arkadaş olmak gerekir. doğrusu budur. ama hali hazırda hayatta yer alan yakın arkadaşla sevgili ilişkisine girmek gözümde yanlıştır. kaybedilecek şeyler fazladır. birden kendinizi yapayalnız bulabilirsiniz.
insan en iyi arkadaşına aşık olmazsa, başka kime olabilir ki?
bir filmden ama hangi filmden hatırlayamadığım, muhtelemelen de yanlış yazdığım, aynı zamanda %100 katıldığım cümledir.
gerçekten başta arkadaşça duygular hissedip sonradan bu hisler değişebilir. yani her zaman içten pazarlıklılık değildir.
en başından aslında belli olan amma velakin taraflardan belli edilmeyen eylemdir. ilk olarak arkadaş-sevgili olarak takınılır. gezersin, tozarsın "ya sevgilinin hımanaa, arkadaş sevgiliden daha değerli" dersin. birgün gelir kontrol mekanizmana sahip olamazsın, bakmışsın sevgili olmuşsun efenim. bu iş böyle başını alıp gider. sonuç "biter" arkadaşlıkta biter.
- kaybetmektir, kayıptır -

her an yanımdaydı. iyisinde, kötüsünde... her an.

''seni seviyorum biliyo musun?'' dediğinde ''ben de seni...'' derdim her an. ben nerden bileyim amk...
birgün yine dedi, y,ne o cevabı verdim. ''ama ben sana aşığım'' dediğini duymak üzerimden sovyet tanklarının geçmesi gibi zorluydu.
biliyordum aslında, orospuluk yaptım adım gibi biliyordum bana aşık olduğunu. ''olmaz!!'' dedim. ama zaten olmuştu. o değil miydi aslında beyaz atlı prens yerine koyduğum rüyalarımda, ne kadar reddetsem de o değil miydi söylemesi gerektiğini söyleyen tam zamanında?

dedim ya, resmen safa yattım; ''olmaz'' dedim... amA oldu bile. eli elimd, gözü gözümde... kim vardı ki ondan öte; zaten 3 yıldır candan öte değil miydi?

hiç bir zaman tam bir sevgili olmadı, olamadım.
hiç bir zaman sevgisinin karşılığı olmadı, ya eksiği, ya fazlası...
hiç bir zaman esasında dosttan ötesi olmadı, sevsem de arzulayamadım.
hiç bir zaman bir sevgili olmadı; çünkü dost olmak sevgilikten çok daha güzel ve doyurucuydu.

not: denemeyin.
çoğu zaman çok keyifli ve mutlu bir birlikteliktir.
Kadinlarla erkekler arkadas olabilir mi bilmiyorum ama bir kadınla erkek eğer dost olabiliyorsa aralarında büyük bir aşkta yaşanabilir onu biliyorum. Ben demedim huysuz dedi.
güncel Önemli Başlıklar