bugün

lise hayatında matematik konusunda hiçbir problemi olmayan, genelde en ön sırada oturan gözlüklü kız arkadaşların en sevdiği dersin matematik olması durumudur. erkek versiyonları da vardır ama azınlık statüsündedirler.

ayrıca bu kızlar beden eğitimi dersinden nefret eder, girmemek için rapor bile alırlar. gariptirler. ee insan yapabildiği dersi daha çok sever elbet.
eylemi gerçekleştiren Öğrenci adına çok büyük avantajdır. Arka sıralarda oturup "aman anlamıyorum lan banane ya" diyerek sınavlar kazanılmıyor malesef ki.*
universite hayatına geçildiğinde aslında "benim en sevdiğim ders matematiktir" in koca bir yalan olduğunun anlaşılmasıdır.öyledir ki lise de gördüğümüz matematik genel matematiğin yanında deve de kulak kaldıgından o zamana kadar matematik alanında yapılan artistlikler bir anda yalan olur.ff ler sıralanır.Birkaç yıl sonra dönüp arkaya bakıldığında aslında bir "hiç" olunduğu anlaşılır**
bunu diyen arkadaş ,üniversitede analiz I II III IV , nümerik analiz ,kompleks analiz ,reel analiz ,diferansiyel denklemler ve topoloji görmemiş demektir.
zamanında lisede bir matematik hocamız vardı sağolsun. işallah ilerde matematikçi olursunuzda o zaman görürüm ben sizi derdi. beddua mı ederdi ,kazanmamızı isterdi anlayamadım ama bu illet derine indikçe içine çeken birşey. çok pis birşey lan.beyin a*mcıklaması geçirtiyo insana.
kendimden biliyorum, vizyonsuzluktur.
fizik dersine karşı yapılmış bir hakaret sayılabilecek davranıştır.