bugün

askerde içtimadayken gelirse ağzını kaybedip bir daha gülememekle sonuçlanabilir.
-misafirlikte

-sınavda

-topluluk önünde konuşurken

-akşam yemeğinde

-romantik yürüyüşlerde

-okulda, tahtadayken

-sıçarken gelen gülme istekleri, normalden daha fazla gülmenize, hatta hunharca gülmenize sebep olur.
Hiç tanımadığım insanlarla aynı asansördeyken.
cenazedir. orada gelmesinde geri kalan yerler teferruattır.
2 hafta önce bir kız isteme merasimi vardı. neyse kahveler içildi falan herkes ciddileşti, büyük amca lafa girecek.

arkadaş bir gülme tuttu beni ki sormayın gitsin. gülmesem olmuyor gülsem olmaz ne yaptığımı bilemeyerek içimden kahkaha attım.

sonra biri beni duysa deli sanır deyip tekrardan krize girdim. *
dikkatle dinlenilesi, çok ciddi bi ortamda, gülme isteğini bastırayım derken dudak ısırma olaylarına dönüştüğü olmuştur.
en olmadik yerde akliniza en olmadik yerde gulme orneklerinden biri olan tarihin arka odasi programindaki sevimli sisman abinin koptugu sane gelir, fatih terimin sacma sapan dusememesi gelir, ertesi gun gordugunuz ilkokul arladasiniza tam selam verecekken yere dusen seyi almak icin lamps diye egilmesiyle popopsuna attiginiz sokta bakislar gelir, gelir efenim durduramazsiniz bir gelmeyegorsun, sonrasi dudaklari kanatircasina isirma, avuclarda terleme kafayi yere 3 cm kalaya kadar egme, bu da gelir bu da gecer
dolmuşta para uzatırken.
kafanın güzel olduğu saatler yahut uzun süre uykusuzluğa alışık olunmadığı zamanlarda oluşabilecek durum. birden 5 yıl öncesine gittim. arkadaşlarla pes oynuyorduk o zaman pek bilmezdim ben klavyede onlar koldaydı. sabaha kadar pes oynuyorduk. saat 3 ten sonra yapılan her faul sonrası futbolcuların tiplerine gülmeye başlamıştım değişikti yani.
(bkz: ot)
(bkz: bok)

gülün lan.

öhm. sabahları da gelebilendir. kafaya bağlıdır.
yakın bir arkadaşımın annesi bir kaza sonucu vefat etmiş, telefonda haberini yanımdayken almıştı.
gerçekten iç parçalayan üzüntülü bir durum.
adam bana olayı anlattı ben kahkaha atıcak gibi oldum. elimle yüzümü kapatıyorum.
sinirlerin bozulması bu olsa gerek.