bugün

daha çok trafikte vuku bulan ve insanı insanlığından çıkartan davranışlardır.
hiç bir art niyet taşımadan, yalnızca insanların söyleyecekleri şeyler merak edildiği için açılan bir başlık altına, düşünülmeden, sırf öfkesinden, bağnazlığından, cevap verme kabiliyetinin yetersizliğinden küfürler yazan, sizi dinsizlikle suçlayan insanların varlığını bilmek.
bu davranışlar genelde para kazanmak için seyircinin göz zevkini düşünmeyen tv ve radyo kanalı sahipleri tarafından yapılmaktadır..
'ben paramı kazanayım da gerisinin koy gözüne rahvan gitsin' mantığıyla yaptıklarından en mülayim insanları bile -bu mülayim sert veya mülayim ters de olabilir farketmez- küfrettirmektedir. örnekle çoğaltacak olursak eğer; evde sobanın kenarına oturmuş kestane patlatan fatmagül'ün abisi tipli adamlar bile 11880-11818 reklamlarını görünce 'fatmagül kulaklarını kapat abim, küfredicem' diyebilir ve akabinde hay ben sizin..... demeye hak sahibidir de..
şahsım mesela, çok mülayim ve çok efendi bir adam olarak, bir kadına şiddet uygulayan bir adamı gördüğüm anda, o adamı yerin alt katmanlarına gönderebilen biri olarak nam salmışım bu diyarlara.. çok narsist bir yazı oldu bana hiç yakışmadı ama.. neyse, af buyurun..
(bkz: yağmurlu havada yamuk kaldırım taşına basmak)
kaldırımda yürürken bir ayağının kayması sonucu boşluğa düşmek.