bugün

merak etmeyin anket değildir.

her meslek güruhunun kendi mesleği olarak lanse ettiği meslektir bu. bir öğretmene sorsanız öğretmenliktir der, bir doktora sorsanız doktorluktur der, bir psikoloğa sorsanız psikologluktur der. hepsinin de kendine göre gerekçeleri vardır tabii ki.
insanlığa yararı olan tüm mesleklerdir.
imamlık. *
insanlığa yarar sağlarken bunun karşılığında maddi açıdan peki bir beklenti içermeyen mesleklerdir.
öğretmenliktir. * **
peyzaj mimarligi. bence cenneti hak ediyorlar.
mühendisliktir be heyt. mühendislik ilerlemese yemişim tıbbı da mimarlığı da onu da bunu da. *
(bkz: pezevenklik) suratınada arkandan da beyfendi diyebiliyorlar.
sürücü kursu hocalığıdır özellikle kadınlara ders verenleridir.****
hakemliktir. her düdük çaldıklarında anne veya akrabalarına şahsına milyonlarca kişi küfür ediyor. ne yapsın hangi tarafa çalsa diğer taraf küfür ediyor bu en kutsal olmasını göstermez mi ?
mesleğine şerefsizlik ve onursuzluk katarak ona ihanet etmeyen, dile ve ayağa düşürmeyen insanın icra ettiği her meslektir.
katipliktir.
(bkz: kuranı türkceye cevirmek)
(bkz: incili ingilizceye cevirmek)
işsizliktir, yorucudur da.
(bkz: meseleyi kıçtan anlamak)
ha bu arada annelik
ölü yıkayıcılık. onlar olmasa gerçek aleme pisimizle gideriz.
öğretmenlik *
fahişelik.***
insanın namuslu yollardan, alın teriyle evine ekmek götürebildiği mesleklerdir. ister limon sat, ister garson ol, ister mühendis, öğretmen ol, ne olursan ol, farketmez.
(bkz: frmtr gibi)
(bkz: oha falan oldum)
diş hekimliğidir.
(bkz: ben dedim oldu)
sevilerek yapılan ve insanlığa bir değer katma amacı güdülen meslektir.
kesinlikle amigoluk
(bkz: alen abi papa olsanaa !)
sadece para için yapılmayan her meslek. dur lan belki fahişelerden de zevk için yapanlar vardır.
(bkz: fırıncılık) evet fırıncıyım.
rot ve balanscı.