bugün

sınav kağıdından daha küçük bir kağıt küçük küçük yazılarak doldurulur-tasarruf önemli-
kağıt sıraya gelir gelmez malzeme sınav kağıdının altına koyulur.
hoca gelirken sınav kağıdını bombe-böyle kıvırmak,tümsek yapmak- yapmak önemlidir.
sonra da sanki kağıdın arkasına bakar gibi işlemi tamamlanır.
sınav kağıdının boyutunda başka bi kağıdı tıpkı sınav kağıdının yazılım tarzı gibi kopyayla doldurunuz, soruları yazan hocanın el yazısına benzetmeye çalışırsanız (artık bilgisayarda yazılıyormuş) daha verimli, daha az stresli bi operasyon yaparsınız. fakat ben deniz gibi kağıtlar toplanırken sınav kağıdı yerine kopya kağıdını hocaya uzatmayın.
ben gerçekten tembeldim, kopya hazırlamaya üşenirdim; ancak yanımdakine bakar, ya da kitabı veya notları açar bakardım. korkmazdım yani yakalanmaktan. üniversite'de sınavlara kafamda şapka (kep) ile girerdim. işi bilen birinin soluna oturur, kepi de sola bakacak şekilde yamuk takardım. ben kafamı sağa çevirip elemana baktığımda kep düz görünürdü...
masanın üstüne yazma ve sınav kağıdını yazdıklarının üstüne koyup ara ara bakmadır.
5 punto'da 7x5cm ebatlarındaki kağıtlara çıktı alıp avuç içinde saklamak.
tehlikeli ama benim için çok geçerli bir yöntem. 3 yıldır yakalanmıyorum. inşallah bir kazaya denk gelmem. tü tü tü...
Üniversiteyi bütünlemesiz bitirmeme sebep olan yöntemdir.
Akşamdan küçük kağıtlar hazırlarsınız, 4-5 tane ve önlü-arkalı olabilir.
Sonra hoca sınıfa gelmeden 5 dk. önce bu kağıtlardan ikisini sol ve sağ ayağınızın altına koyarsınız.
Sınav boyunca hoca size dönük olsa bile yere baktığınızı fark etmez. Zaten uzaktan kağıda bakıyormuşsunuz gibi görünür.
Hoca arkasını döndüğünde yerdeki kağıtları yenileriyle değiştirebilirsiniz ya da arkalarını çevirebilirsiniz.
Baktığınız her cümleden sonra ayağınızla üstünü tekrar kapatmanız riski çok azaltır.
Gerekli olan en önemli iki şey; iyi gören gözler ve cesarettir.
(bkz: göbek katlarının arasına kopya yazan çocuk)
bir a4 kağıdı alınır köşelerinden 1 cm kesilir. Sonra tamamı kopyalar ile doldurulur ve sınav kağıdının altına sokulur. En garanti ve en rahat yöntemdir.
arkadaşa kopya verilecekse bluetooth özelliği olan bir telefon iş görebilir. telefon ile kağıdın fotoğrafı çekilerek arkadaşa bluetooth ile gönderilir.
"birader 4 ne 4 ne çabuk söyle aloo"dur.
http://9gag.com/gag/1112474
finallerden önce bol bol düşünülecek yöntemlerdir. en sık kullandığım kalem kutunun içine yazma.
termodinamik tabloları ile sınava girmeden önce iki sayfayı kopya ile doldurup hafifçe birbirine zamk ile yapıştırmak. Tablo kontrolü yapılırsa şayet gözden kaçıyor.
en iyisi çaktırmadan arkadaşa bakmaktır. ayrıntıya, özen göstermeye hiç gerek yok.
gayet kolay olan yöntemlerdir.

mesela ben ilkokulda bir yöntem yapardım anlatayım.

Sınavda bildiklerimi yapardım. Bir tane zeki arkadaşla anlaşırdım. Kağıtları en son bırakırdık. Hocada bırakırdı kağıtları. Sınav bitince alırdım elime kalemi beklerdim çıkmasını hocanın. Hoca çıkınca kağıdımı bulup o arkadaşında kağıdını bulurdum. Hepsini kağıdıma geçirir rahata ererdim.

Bu yöntem hocanın aniden sınıfta birşey unuttuğunu ve girmesiyle beni görmesi sonucundan sonra hiç kullanılmamıştır.
bacağınızın arasına telefonu koyun, yalnız daha önceden telefonun not bölümüne yazdığınız kopyalar olsun.
en kenar ve kuytu köşeye geçmek yerine göz önünde olan bir yerde oturun. çünkü görünür bir yerde olduğunuz için kopya çekeceğinizi düşünmeyip sizinle ilgilenmeyeceklerdir.
bacağa post-it yapıştırmak.
stabilo kalemlerin üzerine yazmak. kalemi çevire çevire kopyaları okursunuz. lisedeyken az ekmeğini yemedim bu yöntemin. tabii ki en güzeli çalışkan bir arkadaş bulmaktır. fakat kağıda yazmak ve gömleğin kolunda saklamak eskimeyen yöntemdir. üniversitede de yine küçük küçük hazırlanmış kağıtlarla kopya çekmek mümkün.
kız iseniz ve etek giyiyorsanız (bkz: bacağa yazmak). Garanti çözüm , bunu yapmış arkadaşım var , bizede bacağını gösterdi. * * * *
Edit: yapmayın kızlar olan bir olayı anlatıyoruz şurda. O kız da şu an tıp fakültesi okuyor.
eğer zorba bir insansanız. inek öğrencinin cevapladığı kağıdı alıp kendi adını yazmak.
hani yeşil silgi vardı ya tam ortasında beyaz şerit. işte o beyaz şeriti kesip arasına kağıtları aynı eşitlikte yapıştırın ve kopyanızı yazın. afiyet olsun.
Duvar kenarında iseniz duvara yazmak. Garanti çözüm, bunu yapmış arkadaşım var, bize de duvarı gösterdi.
kesinlikle yeni çıkan üçgen şeklindeki açık renkli kalemlerin üzerine yazmak çok iyi oluyor.
Olmaz saçma demeyin kalemleri kalemliğe atıyorsunuz.Sonra uç veya silgi arıyor bahenesiyle sıraya attığınız kalemler üzerinden kopya çekiyorsunuz.
su şişesinin etiketine yazmak.
sıraya döşenmektir bence.
güncel Önemli Başlıklar