1. 1.
  keloğlan'ın bir filminde ali adlı karakterin düğününde kızı güzel kel kodoman'ın genç çiftlerin yüzüklerini takarken iyi dileklerini sunmasındaki can alıcı söz öbeği.
  ... fidelcastro
 2. 2.
  (bkz: enderun sevgiler)
  3 ... yavuzum backs
 3. 3.
  öyle bir sevgi ki, çok derinden olmak. ama öyle böyle değil.
  1 ... fidelcastro
 4. 4.
  tertemiz hayaller kuracağım sana, daha önce kimse için hayal edilmemiş, kimsenin kulağına fısıldanmamış olacaklar. bu şehri güzel kılacağım gözümde, seninle olduğum yeri cennet yapmaya çabalayacağım. sokaklarına adımlarımızı kazıyacağımız bu şehri senin için seveceğim belki. elele dolaşacağız bu sokaklarda, yan yana yürüyeceğiz, omuzlarımız böyle aynı hizada olacak. kıvırcık saçların rüzgarda uçuşurken gökyüzünü sevimli kılarken, seveceğim ben bu şehri senin için. vazgeçmeyeceğim hayallerimden ama. yine gideceğim bu lanet şehirden. kaçacağım. belki beraber gideceğiz.

  yanyana oturacağız bir otobüs koltuğunda, omzuma yaslayacaksın başını, koluma gireceksin usulsa. ben saçlarını soluyacağım, doy(a)mayacağım kokuna. seyredeceğim otobüs camına düşen suretimizi, belki ağlayacağım sen uyurken. farketmediğin göz yaşlarımı saçlarına bulaştıracağım. ne çok özlemişim seni diyeceğim, duymayacaksın. nefes alışverişlerini seyredeceğim, senin için dualar edeceğim. bizim için dualar edeceğim. sarılacağım sıkıca. bir şehirden bir şehire kaçarken, keşfedeceğim aşkın kaybettiğim yollarını. seninle yeni yollar keşfedeceğim, umutlarımı yeşerteceğim. kaybettiğim çocukluğumun kırıntılarını bulacağım belki de. çocuk olacağım. çocuk..
  1 ... meyve kokan insan
 5. 5.
  bir dedenin vefat eden eşinin ardından söylediği sözler "böyle sevgiler de varmış" dedirtir.

  https://www.youtube.com/watch?v=vMsmajr-_j4+
  1 ... helikopter