bugün

yaa evet.. hırsımızdan, sevincimizden, hakeme olan sonsuz saygımızdan(!), ihtiraslarımızın ayyuka çıkmasından dolayı bugünkü maçta* adından bahsedemediğimiz futbolcu..
emre aşık.. yaş kaç ? 35.. güzel.. emre aşık, sen yıllarca galatasaray' da oynadın dimi kardeşim? evet..
emre bu galatasaray'ımız ve çoğu zaman galatasaray'lı olarak bizler, sana yıllarca kötü oynadığın maçta küfür ettik, seni takımdan ite kaka yolladık değilmi? evet..
ve emre aşık sen bu takıma bikaç kere tekrar döndün değilmi? evet..
emre aşık ben sana ettiğim tüm küfürleri geri aldım abicim.. yanlış anlaşılmasın sadece bu maçtan ötürü değil, sezon başından beri gösterdiğin ekstra performans ve en önemlisi insanlığından ötürü..
insanlığından evet.. nedenmi? yahu yer yüzünde kaç tane insan yapabilir senin yaptığını?
senin yaptığın ne ? arkadaşım hani biz sana hemen her maçta küfür ettik ya, hani seni galatasaray da istemedikte zorla gönderdik ya seni..
sen nasıl olurda sana bu kadar kötü şeyler yapmamıza rağmen, bu kadar fedakar, bu kadar cefakar, bu kadar herşeyi sineye çekercesine oynarsın kardeşim?
helali hoş olsun sana.. yazıklar olsun bana..
sert topçudur*, sert oynar*, sert girer* adamı yakaladımı kopartana kadar bırakmaz*
toraman gibi biri dururken kadroya çağrılmış has evlat.

toraman'ın, hatalarını kapatmak için bir taraflarını yırttığı müzmin sakar/sakat gökhan zan'ın kadroda olması da ilginç bir ironidir.
Profesyonelligin kitabini yazan bir kisi daha.
Öbür kisi icin ;
(bkz: Harry Kewell)

Galatasaray'da yedek kaldi, sorun etmedi.
Galatasaray'dan ayrildi, yine de Galatasarayli oldugunu gizlemedi hicbir zaman.
Galatasaray askiyla oynadi, oynadigi her macta.
35 yasinda olmasina ragmen, sergiledigi bu mücadele karsisinda onu alkislamamak elde degil.
Helal olsun sana Emre Asik.
şu sıralar aysun kayacı ile birlikte olan istanbulsporlu futbolcu.
emre aşık bizde o'na

herşey emre abimin başına gelir maçta;
euro 2008'de topa çıkınca,
yararlar kafasını emre abimim,
yine çıkar bir sonraki maçına milli takımımın
kafası dikişli ve sarılmış,
aldırışsız uzanır o yinede
bütün kafa toplarına
tereddütsüz ve korkmadan.

herşey emre abimin başına gelir maçta,
hatta bazen maçtan sonra;
roma polisi saldırır emre abime,
fakat emre abim dersini verir,
kafasında kask elinde jop,
roma'da roma polisine.

herşey emre abimin başına gelir maçta;
arkadan ona kafa atar p.ç kurusu kalleş çakallar,
coni kılıklı bir devşirme bozuntusu onu yere atar,
"ah be emre abim senki roma'da roma polisine vermişsin dersini
ne vardı şu çakallara da bildirseydin hadlerini"
ve yetmezmiş gibi bütün bu olanlar,
tff hakemi gösterir kırmızı kartı emre abime

söner kopenhag' daki yıldızın işığı,
utancından yok olur monaco'da ki ay.

ve yakışıklı emre abim 36 yaşında,
galatasaray'ımın as futbolcusudur hala.
kızlar hep aşık mıdır bilmiyorum ona ama,
o hep aşıktır galatasaray'a,
ve galatasaray aşıktır emre aşık'a.
2008 avrupa futbol şampiyonası çek cumhuriyeti maçında maçın adamını seçmek gerekirse eğer, kimse haksızlık yapmasın maçın adamı emre aşık ' tır. aşık oyuna girdikten sonra çek futbolcuların gözündeki korku ifadesini çok iyi incelemek gerekiyor. adamlar korkudan yarı alanımıza geçemediler. haddini aşıp ceza sahamıza kadar gelen bir çek futbolcunun hazin sonunu bütün dünya izledi. yıllardır süre gelen savunma zaafımızı en iyi savunma saldırmaktır taktiğiyle, makus tarihimizi yenmiştir ve adını biraz kanlı da olsa türk futbol tarihine yazdırmıştır.
birazdan başlayacak galatasaray - antalyaspor maçının son dakikalarında oyuna alınarak alkışlatılacağını düşündüğüm futbolcu. yedekler arasında var, sami yen'de son maçı ve taraftar olarak kendisine güzel bir şekilde teşekkür etmeliyiz. ama hakkında girilen (#7986861) bazı entryleri görünce üzülüyorum. gerçekten sanırım eski futbolcularımız haklı, gittikçe vefasızlaşıyoruz. her şey için teşekkürler emre aşık... yeterlisin veya yetersizsin orası tartışılır ama yüreklisin. benim gözümde bülent korkmaz'dan veya cüneyt tanman'dan farkın yok. çünkü en az onlar kadar profesyonelsin.
bi adam düşünün. bi daha aynı adamı düşünün. sonra düşünmeden kararınızı verin.
hayatından gecenlere saygı duyuyor.
su manken bozuntusuna bile.
besiktasa gidiyor artık besiktaslısın diyenlere.
profesyonel olarak evet ama ben galatasaraylıyım diyor.
2 sene yedek kulübesinde oturuyor sonra cıkıyor aslanlar gibi oynuyor.
zihinsel engellilere gidip yardım ediyor hatta su anda hayatının bi kısmını o işlere ayırmış diyebiliriz.
ask olsun sana valla.
helal olsun
bütün emreler senin gibi olmasın tek ve özelsin.
yeri geldi aylarca kulübede bekledi gıkı çıkmadı, yeri geldi farklı takımlara gitti ama galatasaray a geri döndü, arda turan oyundan çıkarken kaptanlık pazu bandını ondan aldığı oldu...forma için sakat sakat oynadığı oldu...önce kafa yedi, ardından sen nasıl kafa yersin lan diye hakemden üstüne bir de kırmızı kart yedi ama sessiz kaldı. futbol oynadığı her takımda sadece takımının başarısını düşündü. gençliğinde biraz kazmaydı ama sonradan düzeldi ve özellikle galatasaraydaki son 2 yılında gerçekten en çok güven veren kişi oldu. yolun açık olsun emre... galatasaray aşık ı.
gökhan zan gibi kıvırta kıvırta yürümeyip ! tekmeye kafa sokan futbolcu .
pepsi max içmek istemeyen kişidir. zira zamanında çok içmiş ve artık bıkmiştir. yeni tatlar aramaktadır.*
emre aşık, lucescu ile olan bir anısını aktarmış.

lucescu dersini çok iyi çalışırdı. bize hep anlatırdı rakipleri; bakın, şu ortalar, şu pas atar ve şu golü bu atar dikkat edin' derdi. ve biz de anlattığı gibi golü yerdik.
37. yaşı kutlu olsun. roma fatihi, galatasaraylı cengaver..
muhtemelen eski günlerin hatrına akşamları en az bir adet pepsi max içen kişi.
(bkz: aysun kayaci yi optum pepsi max tadi yoktu davasi)