bugün

Adanada emniyet müdürünün ergen atarı yapan eylemciye verdiği ayardır.
--spoiler--
Emniyet müdürü ile gösterici arasında ilginç diyalog
ADANA'da, Taksim Gezi Parkı protestolarına destek vermek için bir araya gelen eylemciler, kendilerini dağılmaları konusunda uyaran polise 'Sizin maaşınızı biz veriyoruz' diye çıkıştı. Adana Emniyet Müdür Yardımcısı ismail Bilgin ise cüzdanından çıkardığı 50 Lirayı bağıran göstericiye uzatarak 'Benim maaşımdan senin ödediğin bu al ve dağıl' dedi

Yayınlanma Tarihi: 07.06.2013 00:21
Atatürk Parkı'nda istanbul Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla bir araya gelen yaklaşık 100 kişi, Atatürk Caddesi'nden Ak Parti il Binası'na yürümek istedi. Kasım Gülek Köprüsü yakınlarında polislerle karşı karşıya gelen göstericiler polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmadı. Bu arada il Emniyet Müdür Yardımcısı ismail Bilgin grubun dağılması için eylemcilerle konuşmaya gitti. Burada eylemciler 'Sizin maaşınızı biz veriyoruz' diye bağırınca, ismail Bilgin cebinden çıkardığı 50 Lirayı eylemciye uzattı ve 'Benim maaşımdan senin ödediğin bu al ve dağıl' dedi. Önce parayı alan eylemci, basın mensuplarının görüntülediğini görünce parayı yere attı. Bu olayın ardından son uyarıları yapan polis'e zaman zaman taş atıldı. Tüm uyarılara rağmen dağılmayan eylemciler polis tazyikli su ile müdahale etti. Yaklaşık 10 dakika süren müdahale sonrası göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı.

http://gundem.milliyet.co...detay/1719696/default.htm
--spoiler--
parayı önce alıp sonra da basın mensupları tarafından görüntülendiğini anlayınca parayı yere atmış olması bu çapulcuların kaç kuruşluk adamlar olduğunu gözler önüne sermekte.

sen o parayı git iş bankasına % 6 faizle yatır. vade sonu alacağın parayla da kendine tefal alıp devrimcilik oyna.
ayar değildir. bir embesil ile ancak böyle konuşulabilirdi. müdürüm gereğini yapmıştır. helal olsundur.
O eylemci budist oldu diyolla o derece etkili olmus ayar.
ayarı bozulmuşlar tarafından "yerinde" görülmüş ayardır.

hayır yandaşların "parayı alıp, basını görünce yere attı" demesi normal de buna inanmak ne kadar normal, ayrı hadisedir.

kaldı ki emniyet müdürünün maaşı 50tl olmadığına göre(hadi %50'si gönüllü veriyor diyelim o maaşı, malum eskortluk yapıyorlar bu güruha) küçük kalmış ayardır şayet ayarsa.

tabi bu gibi konularda biraz fazla duyarlı olanların, durumu abartılı yaşamaları da normaldir kendi iç dünyalarında.
"o zaman üniformanı ve botlarını da alayım, onlar da benim vergimle yapılıyor, bir zahmet devriyeni de yürüyerek at, o bindiğin arabanın mazotu da benim vergimle alınıyor" cevabıyla ayar vermeye çalışanın götüne girecek olan ayardır.
eylemci biraz işin şeyini şey yapmış da emniyet müdürü ince düşünmüş,
ibremizin yönünü şaşırtmıştır.
vatanın milletin böylesine kalifiye; güvenlik hizmetiniböylesine profesyonelce verecek müdürlere ihtiyacı vardır.