türbanlı olduğu için gata'ya alınmadığından dolayı gata'ya alınması durumudur. çok alınmıştır bu duruma hatta onunla beraber sevgili eşi dünyanın en süpper başbakanı da çok alınmıştır. biraz karışık oldu evet.
çokta şeyimdeydi diye geçiştirebileceğim gündemin yeni polemiklerinden biri.
-be adam ! karının türbanıyla ilgileneceğine bi bak bakayım yönettiğin memlekette ne dolaplar dönüyor,döndürülüyor .
yapay gündem yaratmak için edilen gereksiz cümledir. tsk yı yıpratmanın başka yoludur.
(bkz: rte söylemleri)
başbakan eşi olduğu için bir ayrıcalık tanınmalıydı. yalnız dikkat, rte'nin değil, başbakanın eşi!...

rencide edici bir durumdur. esnek davranılabilirdi.
çiftliğin hanımı'nın Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne küsmesi olayıdır. başlık yazarı alınma kelimesinin eş anlamlarını iyi kullanmıştır. Ancak sözlükteki akp tayfası ve sözde muhalifler bu "ti"ye almayı anlamayacak olduğundan acaba tanım girsem mi, yoksa biraz izleyip gülüp sabaha mı bıraksam diye düşündüğüm durumdur.
her birey resmi bir kuruluşa girerken türbanını çıkarıp girmektedir. başbakanımızın karısı da bu devletin bir bireyidir ve kurallara uygun hareket etmesi gerekir. türbanlı bir ögretmen her sabah okula girerken nasıl örtüsünü çıkarıyorsa sayın erdoganın da çıkarması gerekir. yoksa nerde kaldı eşitlik, hukuk devleti.
özgürlük ya tamamen olur ya hiç olmaz. bir tarafta onlarca insan yasal grev hakkını kullanırken türlü tehditlere mahruz kalıyor bir yandan eşi gata'ya alınmıyor die rte ötüyor özgürlük nerde diye soruyor. e sen bilmeyeceksen özgürlüğün nerede olduğunu ben nereden bileyim ?
Daha önce gerçekleşmiş ve başka olayları sümen altı etmek amacıyla sahte gündem oluşturma maksadı taşıyan bir safsatadır. Çene yormaya değmez.
Gündemin boş şeylerle doldurulmasından ibarettir. O kadar konuşulacak şey varken ülkeyi çıkmaza götürüp türbanlı türbansız gibi 2 ye bölmek isteyenlerin başvurduğu yöntem bu. (bkz: askeriyeye yüklenmek)
alınması değil alınmaması onun lehinedir. karısı üzerinden siyaset yapan, böyle yaparak karısını bi nevi pazarlayan, yetmeyip dini inançları için başını örten her kadına * akpli damgası vurulmasını sağlayan bir adamın karısı olarak gata'ya girmemesi kesinlikle lehinedir. maazallah bi şehit annesi görürse saçını başını yolar. ben sizin gibiler ülkeyi bu hale getirsin diye mioğlumu şehit verdim vatana? diye hesap sorar.

ayrıca olayı çarpıtan başbakanı üstün performansı için alkışlamak gerekir. kara çarşaflı kadınların bile rahatlıkla tedavi olup, girebildiği bir hastaneye karısının alınmadığını söylemiştir. ne giremez diyen asker ortadadır ne de bu gibi durumlar için gata'nın yayınladığı resmi bir bildiri. nejat uygur'un eşinin söyledikleri vardır ellerinde acaba ne demek istemiştir aslında kadın? hem sanki karısı girmek istedi de askerler onu içeri almadı. ki alınmaması first lady hazretlerinin lehinedir.
akp milletvekili nesrin ünal' ın bile suni gündem oluşturulmaya çalışıyor dediği olaydır. kendisinin de murat sökmenoğlu'nu (mhp) gata da ameliyat sonrası ziyaret ettiğinde hiç bir sorun çıkarılmadığını aksine nazik davranıldığı söylemiştir.
(bkz: söz sende jülide)
günün yorumu: milletle asker arasına nifak sokulmaktadır. son olarak emasyanın kaldırılmasıyla daha da netlik kazanmıştır. yakında türk silahlı kuvvetleri yerine cihad orduları kurulacaktır. sorun sıkma kafalı beyinlerdedir. bunun sorun olarak görülmesi doğrudur...
bu konu hipokrat yeminini aklıma getiriyor bende nedense.

andın günümüzdeki şekli aşağıdaki gibidir:

"Tıp fakültesinden aldığım bu diplomanın bana kazandırdığı hak ve yetkileri kötüye kullanmayacağıma hayatımı insanlık hizmetlerine adayacağıma insan hayatına mutlak surette saygı göstereceğime ve bilgilerimi insanlık aleykine kullanmayacağıma mesleğim dolayısıyla öğrendiğim sırları saklayacağıma hocalarıma ve meslektaşlarıma saygı göstereceğime din, milliyet, cinsiyet, ırk ve parti farklarının görevimle vicdanım arasına girmesine izin vermeyeceğime mesleğimi dürüstlükle ve onurla yapacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ederim."

bu yeminden anlaşılacağı üzere askeri bir hastahâne de olsa hiç bir doktorun hastasını seçip seçmeme keyfiyeti yoktur. tıpkı nizamiyedekilerin hastayı türbanlı ya da türbansız diye ayrıma tabi tutma hakları olmadığı gibi...

kapı görevlileri böyle bir ayrım yapıyor mu bilmiyorum, ama hasta yakınları için böyle bir uygulama varmış. emine erdoğan olayı ile bu açığa çıktı.

bu türkiye'nin bir ayıbıdır. atatürk'çüyüm, ama bu ayıptan rahatsız olduğumu ifade etmekle kendimle çelişmediğimden de eminim.
(bkz: bir mesaj alındı)
emine erdoğanın değil feriştahının bile başı örtülü gataya giremeyeceğinin bir kanıtıdır.
üzücüdür.
şahsi olarak değil, bu ülkenin başbakanının karısının(her ne kadar da hazzetmesek de kendilerinden) ülkenin askeri hastanesine girememesi, türkiyenin bir ayıbıdır.
askeri yerlerde anayasal çerçevede böyle kurallar olduğu herkesçe bilinir. erkeklerde sakalla giremez. başbakan ve eşi anayasayı bilmiyorlar mı ki bu kadar alınmışlar. çokta önemli bir mevzu değil. ben de üniversitedeyken kredi yurtlar kurumunun müdürünün odasına bereyle girmiştim adam sırf gıcıklığına bana onu çıkarıp gel demişti. oluyor böyle şeyler çok takılmamak lazım. kanunlara uymak lazım.
emine hanımın çok alıngan olduğunu gösteren olaydır. bi de ağlamış. ay kıyamam.