bugün

Yine iyisiniz, tatilde yurtlarda yüzde 15 indirimli konaklicaksınız.
emekli de şimdi tatil parasının %85ini denkleştirmişti kalan miktarı düşünüyordu.
- yurtlarda - ...

en son suriyeliler alınmıştı, yurtların son hali içler acısıydı..

yapılmasın demiyorum, çok sistematik bir biçimde yapılmalı, turizm otelcilik gibi ilgili bölümlerin öğrencileri burada maaşlı staj yapmalı, yurtların başlarına turizm sezonunda profesyonel otel yöneticileri atanmalı..

bir adım ileri gidiyorum, yurtlar tatil sezonunda bildiğin, yıldız almalı.. bu, hem bakanlık denetimi getirir, hem de yüksek yıldızlı yerlerin daha fazla prim alabilme olasılığını.. mesela belli bir yıldız puanının altındaki yurtlar otel olma imkanından yararlanamaz, böylece gayret göstermek zorunda kalırlar.

mesela puanını yükseltmek için otel olan kısım, yarı bütçesini yurt-kur'dan almak kaydıyla yurda ek inşaat, tadilat vesaire yaptıracaktır, bu da, şerefiyesi yüksek veya düşük yurt kavramını getirebilir. yurdun da ücreti buna göre belirlenir veya o yurda girmek için öğrenciden not ortalaması, disiplin cezası almaması, akademik başarı göstermesi, ingilizce bildiğini belgelemesi gibi şeyler beklenebilir.

amacım, yurtların içine üç kuruş para için sçılmadan, gerçek bir sistem oturtabilmek ve devletin malına katma değer katabilmek.. dediklerim tabii ki, geliştirilebilir veya safsata olarak görülebilir.