bugün

Emeklilikte daha iyi bir hukuğa sahip ülkeye giderdim çünki bu ülkede elin orospusu yazarlara dava açıcam diye götünü yırtıyor. Bence dava açarken önce geçmişine sonra olaya bakılmalı.
büyükşehirlerin stresinden kurtulmak, temel ihtiyaçların karşılanabileceği bir şehre yerleşmek.

deniz kenarı, mümkünse müstakil bir ev.
bir elimde kahve diğer elimde roman bir yazlıkta tüm gün kitap okumayı düşünüyorum. tabi o emeklilik yıllarını görebilirsek ortalama 80 yaşına çekilicekmiş sanırım emeklilik umarım yaşarım o zamana kadarda hayattan zevk almayı başarabilirim.
Barcelona'da yaşamak.
dünyayı gezmek. her yerini adım adım, karış karış. ama maalesef ki, bir emekli ikramiyesi ile asla yapılamayacak şeydir.
Böyle teknolojiden uzakta bisikletle bir yerlere gidebileceğim Deniz kenarında sessiz bir yerde yasamak isterdim. Çoluğun çocuğum arada uğrasınlar bana kafidir. Bir de esimden önce olmeyeyim. Yalnız yasayamam ben.
hiç bir şey yapmamak isterdim, neden emekli olunca bir şeyler yapayım ki, mesela kar yağdığında açarım televizyonu insanlar nasıl saatlerce trafikte kalmış onu izlerim, sabah kalkar sahile iner yürür eve gelir yatarım, akşama doğru kalkar, torunum filan varsa biraz makara yaparım, 60 yaşından sonra domates, patlıcan yetiştirmekle mı uğraşıcam yahu.
Hoş işim itibari ile benzer bir hayatım var zaten gündüzleri evde oturuyorum ben garip garip programları izliyorum, kaçırmadığım programlar, diziler filan var.
Karadeniz yaylaları, ege koyları arasında vakit öldürürüm.
Okati nin hayali gerçekten sıradışı. Tam ben hayal edicektim benden önce etmiş.