bugün

2023 türkiye'sinin hükümetidir. EYT den emekli olanlardan hala emekli maaşını alamayanlar var. üstelik şartları karşılayıp hala emekli maaşı bağlanmayanlar var. bunun sebebi zaten mevcut dosyaları onaylanıp emekli olan eytlilerin bile maaşlarını ödemeyemiyor. sırada bekleyenleri ise sisteme almıyor. arkadaşlar daha çok şeye zam gelecek hazır olun. hazine paraları tüketti. bunları bir yerden alması lazım.
"cehape olsa hiç ödenmez"cidiler gelmeden ben yazayım istedim bu sefer.

para yok para. seçimde kalan son kuruşlarda bitti. seçim biter bitmez bir sürü yeni vergi çıkması, kdv nin yükseltilmesi, mtv nin 3.taksidinin istenmesi hep bu yüzden. ben eyt ye karşı değilim 60 yaşına kadar emeklilik beklemek saçma çünkü bu ülkede bu şartlarda 60 ve ötesini görmen mucize. seçim yatırımı olarak eyt yi çıkardılar ama zaten olmayan paranın üstüne bir kat daha yük bindi. çözüm olarakta her zamanki gibi gene vatandaşa döşediler faturayı..

"biz yaptık biz ettik" diye hava atarken iyi ama hesap geldiği zaman ellerinin tersi ile vatandaşa iteliyorlar. sosyal devlet lafını çok yanlış anlıyor bunlar çok.. sosyal devlet vatandaşına yeni şeyler sunan imkanlar sunan refahını sağlayan devlettir. bizimkiler o sosyal lafını vatandaşa vermek değilde vatandaştan almak olarak çözümlüyorlar.