bugün

fars ve araların yaptığıdır.
canlı olarak izlediğinizde, uzun bir süre yemek yememenize sebep olacaktır.
rejim için birebir..
özellikle araplarda görülür.

sözde temizlik imandan olacak bir de, bu temizlik işine bu denli dikkat eden türkler dışında herhangi bir müslüman toplumu olduğunu düşünmüyorum.

yemen'de olduğum bir dönemde sazlı sözlü bir iş yemeği organize edilmişti. mangal da vardı ki dünyada en sevdiğim şeylerden birisidir üzerinde köz kokusu olan et. ancak iğrendiğim için yiyemedim.

mangalcıbaşı bir yandan şişleri döndürürken diğer eliyle de ayak parmaklarını ovalıyordu.

bu kodumun arapları hep çıplak ayakla geziyorlar, o pis ayaklarını karıştırıyorlar, sonra da ortaya kurdukları sofradan elle yemek yiyorlar hep beraber.

benim midem kaldırmıyor, üzgünüm.
Arap, Hint ve uzakdoğu kültüründe var olan yemedir.

Evet bir kültür olsa da, hoş olmayan ve hoş görünmeyendir.
Bir de pilavı top yapıp tabakta çevirip form vererek ağızlarına sokma ritüelleri vardır ki öffffff!
Araplarda olan bir adet ama bazen Hint filmleri izlerken de görebiliriz vessalam.
pis arapların yaptığıdır. nokta.
Sadece orası olsa neyse Hindistan,pakistan,afganistan,mısır gibi ülkelerde de mevcuttur.
çatalla yediğimde her seferinde garip karşılanan olayın el versiyonu.

çatala böyle tepki aldıysam eli düşünemiyorum.
Kültürlerinin neden böyle iğrenç bir yönde evrildiği anlaşılamamıştır.
Bazı toplumlarda doğal ama bizde, mide bulandırıcı hatta tiksinç olandır.
problem kaşık olup olmaması değil, kültürlerinin öyle olmasıdır.
Arapların pislik bir alışkanlığıdır. Kaşık mı yok amk? Sabah sabah aklıma geldikçe midem bulanıyor. O eliyle hem taharet alır hem de pilav yer. Herkesin pisliği kendine olsa neyse ortada tek bir kaptan yerler. Iyyyy iğrenç herifler.
görsel
Tarihçilerin ve genetikçilerin bildiği gerçek.
Araplığımızın geleneklerine olan saygıdan dolayı şuan yapmakta olduğum eylem.

Skeletona selam olsun.
Gercekten ilk gördüğümde asiri sasirdigim olay. Arabistandaydim indik havaalanina bir adam ailesiyle beraber yere kurdu ufak bir sofra koydu ortaya pilavi basladilar elle yemeye ama lopur lopur götüruyorlar sonra baktığimi goren dayi avucladi pilavi bana ikram etti sağolsun boyle agzima tokat vurur gibi soktu pilavi vesselam.
pilavı lahmacun sanmaktır.