bugün

yuh be kardeşim evde iki kişiyiz klimayı açmıyoruz tek ışık açık günün üçte ikisini dışarıda geçiriyoruz bu nedir.
Son feci zamlarla göçen birinin daha feveranı.
Neye itiraz ediyorsun?
Vadan hayini misin, fedöcü müsün yoksa?
yol yabıyoz, köbrü yabıyoz.

bir de öğrenciyiz diyor

kesin fedöcü bunlar

al bunları al.
(bkz: hayin amariga)
Pahalılık sadece turkiye'ye mahsus degil.
Aylık sabit 158 euro ödüyorum.
Sağlık sigortalarına ortalama 10euro zam geldi. 155 euro ödeyeceğim 1.aydan sonra.
Sözde demokrasi ülke'sinde yaşıyoruz. Kimse gıkını çıkartamıyor. Her yıl iki kez 01.01 ve 01.07. Elektrik, su, dogalgaz, kira, park, sigorta vs, zam yapılıyor.
Allah sonumuzu hayır etsin.
Bu arada geçenlerde biri devlet herkesten 50 kuruş alsa, ne hayırlara vesile olur diyordu buyurun tomar tomar alıyor artık o hayırlı işleri dört gözle bekliyoruz bakalım değerli saygıdeğer kaydedeğer devletimizden.
ayda 15 kilo et yiyen vatandaşın şikayet etmemesi gereken durumdur. az yakın sizde elektriği... şaka bir yana hakikaten içler acısı olandır. ama kimin umurunda? daha yeni araçlar lazım... bir de din çok yakıyor arkadaş...
Elektriğe Temmuz 2018'den bu tarafa yaklaşık %55 Zam gelmesinin sonucudur.

Özet: su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim.
kullanım bedelinin maksimum 50 lira olması ile daha bir enteresanlaşan faturalardır. trt payı cart payı curt kesintisi derken 50 lira oluyor 104 lira. sonra sende düşünüyorsun kabloları bir yerime sokup statik enerji yaratıp elektrik mi üretsem diye.

ekonomi çoh eyi her şey güllük gülistanlık..
onun 4 tl'Si faturasını ödemeyen kürtlerden bize giren kısım.
Bizimki 4 kişi 106 TL geldi lan geçen

Lojman olmasa çatıya bi güneş paneli takardım ama benim olmayınca takamıyorum.

(bkz: kazık)