bugün

kuşkusuz elif şafak aşk'tır.
pucca'nın kitapları.
hani şu twitter fenomenlerinin yazdığı kitaplar var ya. hah işte onlar.
vampir içerikli kitaplar. çok korkunçlu amk salağı.
Elif şafak, ayse kulin, canan tan kitaplarıdır.
(bkz: fifty shades of grey)

mal demeyeyim de şimdi, merak edip okumak isteyenler oluyor çünkü. ama toplu taşıma araçlarında bir garip duruyor onu söylemek isterim.
kişisel gelişim kitapları.
ipek ongunun kitapları ama kitap okumaya yeni başlayan için bir şey diyemem .
Olasılıksız. Entel görüntüsü vermek isterken mal olursunuz 2008 bestseller dır kendileri. yıl olmuş 2013 hala bu kitabı okumadıysan zaten okur yazar imajı Çizmene gerek yok herkes ne mal olduğunu anlar.
(bkz: zar adam)
Nietzsche kitaplarıdır. Nietzsche'yi anlayacak kapasiteye sahip olan adam zaten öyle çok elde kitap ortalıkta dolaşmaz.
Kesinlikle kişisel gelişim kategorisine ait kitaplardır. Kişiliğimi geliştirmeye ihtiyacım var diyorlar alenen..

Bir de bu tarz kitapları okuyup kendini bi halt sanan kesim var ki evlerden ırak! Geçenlerde ziyarete gittiğim bir arkadasın ofisinde gördüm, bilgisayarının tepesine yapıştırmış 'yapabilirsin, başaracaksın' yazılı not kağıtlarını.. Kitaplığında da 8 dakikada evet dedirtme kitapları vs.. Gülüyorum, gülelim..
dizüstü edebiyat'tan çıkan bütün kitaplar.
Mal olunmak yazan birinin bunu soyledigini gormek kadar ilginc degildir adam en azindan iyi kotu okuyor ama sen baslik bile acamiyorsun.
(bkz: mal olunduğu)

--spoiler--
nice insanlar gördüm, ellerinde kitaplar var,

nice adamlar gördüm, mal olunduğu belliydi.
--spoiler--

sözünü akla getiren kitaplardır. geçen yine mal olunduruyoruz.
Alacakaranlık serisi. Niye diye soracak olursanız bu serinin hepsini izleyen, edvırd ve ceykıba hayran olan kezban ve mal çakması tiplerin kitabıda merak etmeleri.