bugün

1 çifti bende olan gözdür.
Dış hatları yeşilimsi merkeze doğru kahverengiye doğru renk değişiyor.
Tam bir dönek. Evet.
Kıyafete göre, hava durumuna göre, ruh halimize göre değişiyor. Kahverengi desen değil, yeşil desen olmuyor, bal rengi hiç değil. Baya baya ortaya karışık bir renk.
Arada çevremizdekileri şaşırttığımız oluyor. " Ya senin gözler yeşil miydi?" Gibisinden sorularla karşılaşabiliyoruz.
Sürekli değişen bir göz rengine sahip olmaktır. Güneşin altında gözlerinize bakanların dibi düşer, ancak kapalı mekanlarda pek havanız yoktur, fark edilmezsiniz.
teselli ikramiyesidir. ne olurdu gözlerim yeşil olsaydıcılardan birini olarak eh hiç değilse siyah değil derim hep.
Arada bi yeşile çalar arada bir kahveye, ruh halinize göre değişebilir.
adına Türkü yakılan göz rengidir. Ama hepsine yazılmıştır, demek ki göz rengi Türkü yazmak için önemli bir kriter değil.
herkese nasip olmayan, yani denk gelmeyen gözlerin en güzel rengidir.

insan bir bakar bu göze öyle donar, bakakalır.
Ulan amcamlar böyle babam böyle dayılar da böyle ben niye değilim bu işte bir bokluk var işkillendirdin bizi piç durduk yere. .
Herşeyden önce kaş ve kirpik aynı zamanda göz yapısı çok önemlidir. Benim gözlerim kahverengi ama herkes iltifat etmiştir bu güne kadar. Önemli olan rengi değil çevresindekiler.
sahip olduğum göz rengi.

yeşil mi diye soran herkesin aq.

yemin ediyorum insanı sinir ediyorlar.

yeşil, sarı ve kahverenginin muhteşem birleşimine yeşil mi bu diye sormak nedir ha? yeşil kim aq?

bunu eksileyecek olanın da aq. evet.
Yiğidim bir fotoğraf ile taçlandırsana bu güzel entryi.
Sahip olduğumu iddia ediyorlar. Göz rengimi benden başka herkes sikliyor amk ha kahverengi ha ela bahane.
yaprak dökümü izlerken karakterlerinin büyük kısmı yeşil gözlü olduklarını zannederdim, meğerse elaymış. şevket, necla ve ferhunde yeşil gözlüler gibi duruyorlar. çok güzel bir renktir.
Bazen şahsımda olduğu iddia edilen gözlerdir. Ancak benim gözler, kahve. Kaşımı ve saçımı açık renk yapınca bal rengi, koyu renk yapınca siyah oluyorlar.

Oysa ki manita öyle mi? Maşallah, gözlerinin içinde yeşil renkli korlar var sanki. Benimki gibi feyk değil, gerçekten ela. Kıskanıyorum onu.
En sevdiğim göz bal göz.
Güneşli günlerde yeşil gözlü olduğunuzu insanlara düşündürten göz tipi.