bugün

Annenin ilk okul mezunu cahil bir insan olması başlığıdır. Bu başlık burada açılsa anlarızki troll başlıtır girilen entrylerde keza öyle olurdu. Ama okuduğum kadarıyla ciddi ciddi annesini karalayan cahil diye yerlerde süründüren o mecrada reklam edip sonrada olsun annemdir diyen tarzı şeyler var. Annedir lan bu anne amk cahilde olsa kör topalda olsa bunu neden lanse edeyim amk. Neden küçük düşürüp sonrada olsun anam diyim. Mide bulandırıcı Çin malı döller.
anne zaten küçük düşürülemeyecek kadar büyüktür. o başlığı görmedim açanın allah belasını versin.
Milli hikayecimiz Ömer Seyfettin'in şu sözünü hatırlatıyorum:

"Bu millet alim değil, ama ariftir. Çok şeyi okumuşlardan daha iyi sezer, anlar ve bilir.".
beni şaşırtmayan ekşi'de açılmış başlık.

kul bazında saygıya, sevgiye, şerefe layık olan ilk kişi annedir. sonra babadır. zaten peygamber efendimiz allah'a itaatten sonra hemen ardına anne-babayı koyuyor. özellikle anne, ne yapılırsa yapılsın hakkı ödenemeyecek olan insandır. babanın da bu manada eksik kalır yanı yoktur.
allah anamdan da babamdan da razı olsun. ayrıca diğer babamıza da merhamet etsin, rahmet etsin kaldığım mekanda onu rahat ettirsin. amin.
cennet anaların ayağı altındadır. anneyi eleştirenlere insan demek yanlış olur.