bugün

1 kilo ot çekmiş gibi durmaksızın zırvalayan insanlar için kullanılan bir deyimdir.

Cümle içinde de kullanalım mı genşler?

"ekşici kafası yapmışsın hafız."

"kafan yine ekşici olmuş yavrum."

"Ekşici kafasına bağlamışsın hacı?"

Tam işleyiş algoritmasıysa şöyledir:
http://sivrikose.com/content/eks-ici-kafasi
b*ktan duyarcı kafasıdır.

+: söylediği söz hiç hoş değil.
-: sen ne dediğinin farkında mısın o adam/kadın bilmemne hastalığıyla mücadele ediyor ve tedavi görüyor. siz de çıkmış hakkında saçma salak konuşuyorsunuz.

+: kaç masum insanı katletmiş birisi ölmüş.
-:sevmesem de ölümüne üzüldüm. sevmezdim ama ölüm haberini duyarak haftaya kötü başladım, o da insan sonuçta.

tam olarak budur..
Asıl Duyarcılar çok fazla sorun değil de, zengin ve çevresi geniş troll tayfası çok can sıkıcı. %90'ı çok ciddi sıyırmış ve sözlüğün dışında da icraat göstermekteler. Troll derken, sadece yazdıklarından bahsetmiyorum. Yazdıklarına bakarsanız, çok duyarlı şeyler ancak, asıl yaptıkları içten içe aşağılamaktan başka bir şey değil. Birçoğu çok kötü niyetli insanlardır.

Gereksiz espri kasan Mal tayfasına gelince, onlara zaten diyecek bir söz yok.
çok çok büyük bir çoğunluğu doğal seçilim modern toplumda işleseydi çocuk yaşta aslana yem olacak insanlarlardır. yeri geldi mi medeniyetten dem vururlar, yeri gelince "insanlar içgüdüsel abi yeaaa" derler. çoğu tutarsızdır ve aşırıcıdır. bir siyasi görüşe kökü köküne bağlıdırlar. kendi gibi olmayanları aptal, cahil ilan ederler. entel dantel kılıklı olduklarına bakmayın, bir şeyi gerçekten bildiklerini sanmıyorum. hayatında istanbul'dan çıkmamış beyaz yakalar da bu sözlükte yazarlar. süpermarketler kapansa açlıktan ölecek insanların sosyolojik tespitler kasmaları komiğime gidiyor.