bugün

Bir türlü sevemediğim sözlük. Uludağ sıcak ya. Güzel.
sedet'in daha iki gün önce aylık 19 milyon ziyaretçimiz var, günde en sevdiğim yazarın kitaplarından daha fazla içerik girilioyor diye övdüğü site. mutlu musun şimdi bize nazar değdi?
Bugün radikalde okuduğum bir yazı üzerine artık girmeyi düşünmediğim sözlüktür. Artık inci sözlükten bir farkı kalmadığını düşünüyorum. Ne önceki ciddiyetleri kalmış ne de saygıları. (bkz: http://m.radikal.com.tr/b...gi-ve-taciz-kulturu-89726)
bu kadar acıya server i dayanmayan sözlük.
geri gelmiştir ve sol frame'de de hemen sıçışı ile başlık açılmıştır. ay mesajım var yeşilim de yanmış. naber la ezikler. evet.
görsel

edit: la yanlız şu başlığı kim taşıdıysa ona helal olsun. saygı ile eğiliyorum önünde.
görsel
çaylak onay listesi sayesinde uludağ sözlüğü ayakta tutan sözlük. çoğu yazar çaylaklık bitene kadar burada takılıyor çünkü.
özgecan aslan cinayetiyle sol frame'i o olayla ilgili başlıklarla dolu iken şu an baktığınızda hemen unuttuklarını görebilirsiniz.

ne oldu kemik çerçeveli gözlüklü evde kıç büyüten nutella dölleri sizi?

şu an konuştukları en büyük konu kar yağışı.

ha bunlar her entry'de "ofisimde" tabirini kullanıyorlar ya eve gidemiyorlar.

olum nutella nerdeyse orası sizin eviniz zaten.

ofisini siktiklerimle dolmuş sözlüktür.

tutarsız solcu itlerle dolmuş sözlüktür.

"amı olanın imanı olmaz" bakınızını her kızlı/erkekli başlıkta veren kişilerin bu aralar "erkekliğimden utanıyorum" diye yorum yaptığı sözlüktür.

küfürle dolu bir entry'sinin debe'Ye girmesinden sonra o entry'de yaptığı edit'te "özgecan'ı unutma" diyen embesil samimiyetsizlerin olduğu sözlüktür.

kısacası ssg'nin bayağı boşladığı sözlüktür.

ne zamandı hatırlamıyorum ama bir ay içinde 8200 kadın çaylak yazar yapılmıştı.

fark ettiniz mi bilmiyorum ama yazarlarına bakın yarısından fazlası türkçe özürlüsüdür.

ha kaliteli midir hala diye sorarsan evet kalitelidir ama eski ciddiyetini kaybetmiştir.
yarakçı sözlük. Evet.
yemin ediyorum ülkede ne kadar tutarsız ilgi orospusu insanlar varsa hepsi bu sözlükte toplanmış.

ulan 8 seneyi aşkın oradayım ama bu tutarsız piçler 2-3 sene önceye kadar yoktu.

hangi arada kimden peydahladılar bunları şaşırıyorum.

şu an popüler olan yani gündem başlıklarına bakarsanız özgecan aslan ile ilgili hiçbir şey yok.

hani erkekliğinizden utanıyordunuz hani geceleri uyuyamıyordunuz.

sizi çakallar sizi... sizi gidi meriç'ler sizi...

bir olay üzerinde istediğiniz rantı yaptınız şimdi de başka olaylara yöneldiniz.

özgecan aslan üzerinden iktidara laf atıp "özgecan ın katili akp zihniyetidir" diyenlerin hepsi özgecan aslan için üzüldüğünü ifade ediyordu.

size soruyorum:

"vahşice öldürülmüş bir kız üzerinde siyaset yapan bu piçlerin özgecan aslan için üzüldüğüne inanıyor musunuz?"

egonuzu tatmin ettiğiniz o acıklı entry'lerinizin favorilere eklendi şimdi de boşverdiniz.

twitter'dan o siktimin egolarınızı rt ve fav ile tatmin ettiniz şimdi de eski halinize dönüyorsunuz.

valla arkadaş hep şunun taraftarıyım.

samimiyetsiz bir şekilde bir olaya tepki göstereceğime hiç göstermem daha iyi.
en azından 2-3 gün sonra unutacak olan ben değilim.

işte buradaki tutarsız embesiller bu bahsettiğim karaktersiz özelliklere sahip.

şurada genel bir gözlemimi yazmıştım son olaylar ile ilgili:

(bkz: ekşi sözlük yazarları/#26709715)

edit: olum niye zorunuza gitti ki pezevenk dölleri sizi? doğru ya doğru.
Çaylaklıgın bitmesi sıralamasının neye göre sayı ile ölçüldügünü merak ettigim sitedir.
Bazen sırf futbol için yorum yapan argolu, küfürlü cümleler kuran üyelerin nasıl çaylaklık testinden geçtigini düşünür hale geldim.
ilk olmanın özelliğini ve güzelliğini sonuna kadar yaşamış sözlük.
milletin deli gibi caylak sirasinda bekledigi, seviyenin ve yas ortalamasinin yuksek oldugunu zannettigi yer, yeminle mal bu insanlar, oradaki velet populasyonu buradakinin üc misli, entry girenlerin yuzde 90'ı 2012 sonrasi yazarlar girin bakin, bu durumu acikliyor zaten, ergenlerden kacalim diye diye ergen mekani yapmislar eksiyi haberleri yok, yeni yazar olan bir ergen bakiyor gereksiz baslik sayisi fazla degil, ayni baslik uzerinde millet tonlarca entry girmis, mevcut duruma bakiyor e o zaman bende siritmayayim araya kaynayayim mantigiyla sivisma taktikleri bla bla bla, ortama ayak uydurma mevzusu.. oranin moderasyonu burdaki gibi pasif olmadigi icin troll basliklar aninda ilgili benzer baslikla birlestiriliyor, uludagsozlukten tek iyi yani unlulerin eksiyi burdan daha cok takip ettigidir, unlulerin cogu sozlukleri takip eder, yazar sayisinin fazlaligindan dolayi ekside goze batmak buradaki kadar kolay olmadigi icin, 16-17 yasindaki veletler ekside at kosturmaya calismazlar, buradan sozde emekli olup giden yazarlar ise kendilerini entellektuel kisilerin arasinda zannedince seviyeyi de yuksek saniyorlar, basliklara ve yazarlara dikkatli bakilinca yas ortalamasi kendini ele veriyor iyi bir gozlemle online listesinde 25 yas ustu 10 kisi ya vardir ya yoktur diyebiliyorsunuz, isteyen simdi bile baksin buradan daha beter halde, oradaki hesabimi buradaki kadar aktif kullanmiyorum nedense, cunku cok sikici, kalabalik arasinda kayboluyorsun, sanki yazdiklarini cok az kisi okuyor ve kimse siklemiyormus gibi izlenim veriyor , ama seviye yerlerde harbiden , girin bakin ve de gorun iste 19 mart x'in y olmasi, gotunu parmaklama teknikleri, anal seks esnasinda yok bilmem ne olmasi, falandi filandi, eksi icin gotunu yirtan kisiler harbi malsiniz, ben oradan kacmaya calisiyorum bunlar oraya gitmek icin parayla hesap aliyorlar way amk
Eski nesil yazarları okurken büyük zevk aldığım ama şimdi girince ergen deryasına dönmüş sözlük. Başarılar dilerim.
Eski nesil yazarları okurken büyük zevk aldığım ama şimdi girince ergen deryasına dönmüş sözlük.
Kolpacılar yuvasına dönmüştür.
Uludağ ve itüde sözlük yazarı olamama rağmen en çok merak ettiğim yerlerden birisidir şu ekşi sözlük hiç kimseye de sormadım ekşi sözlük yazar hesabın var mı diye ama şimdi soruyorum şu sözlükte yazarlık hesabı olanlar bir versinler la bir bakayım nasılmış çok merak ediyorum.
eskiden belli bir insan tipinin yoğunluğu vardı: ateist, metalci, entel vs.

kanımca o zaman da öyleydi gerçi ama çeşitliliğin artması, yelpazenin genişlemesi kaliteyi zerre artırmadığı gibi daha da kötü bir hale gelmiş sitedir.
çaylak onay listesinde 12816. sırada olduyğum sözlük.
Ekşi sözlükte uludağ da olduğu gibi akpli dindar gruplar çok çok az olduğu için orada da yazarlığım olmasına rağmen genelde uludağı kendilerine nazaren tercih ettiğim sözlüktür.
şer yuvası.
Ekşisözlükde istanbuldaki sol fraksiyonların etkisi çok büyüktür. Genel ahali sanıldığının aksine chpli değildir birçoğu. Sosyalist kafalı ama bunu asla hayatına yansıtamamış insanlar kaynar. Soldan dem vurup entry girenler senin benim bilmediğim markaları mekanları bilirler ekşide. Evet zekaları gayet iyidir türkiyenin ortalamasının üzerindedir kesinlikle ama hayli kibirlidirler. Oldukça yobazlardır. Benim izlenimlerim bunlar
Ozenti solcu ozenti metalci kaynar.
son dönemde eski modlardan birinin yazdığı (söylenen) çaylak onay kuyrukları ile ilgili bir yazı dolaşıyor sosyal medyada. başkasını bilmem ama daha gidip orada sıra beklemem. iyi ki uludağa gelmişim dedirtti.

--spoiler--
Ekşi Sözlük Çaylakları - Les Miserables
Ekşi Sözlük çaylakları, Türk internetinin sefil köleleri. Siteyi ayakta tutan ancak bunun farkında bile olmayan ezikler. Gözlerinizi ve kulaklarınızı dört açın çünkü kapısında mal gibi kuyruk olduğunuz sitenin anahtarını vereceğim sizlere. Hiç merak etmeyin, korkmayın, siz de başarabilirsiniz. Türkçe bildiğiniz sürece yazarlığınızın onaylanıp bir an evvel istediğinize saydırabilecek, milkshake rezaleti başlıkları açabilecek ve kendinizi nimetten sayabileceksiniz. Böylece ergenlikten çıkana kadar son derece eğlenceli vakit geçireceksiniz.

Her gün düzenli olarak giriyor ve bugün kaçıncı sıradayım acaba diye bakıyorsan, yazdığın entrylere belki birisi bakar diye kasap önünde kemik dilenen sokak köpeği gibi kıvranıyorsan, o sefil, o zavallı hayatına bir internet sitesinin üyeliği ile değer katacağını sanacak kadar düşmüş bir insan evladı isen, eğer kendini önemli hissetmek için bu kadar çaresizsen kurtuluşun ayağına geldi.

O yavru köpek gözlerini açmış nasıl, nasıl? hadi anlat bana diyerek kıvranıyorsun değil mi? Çok güzel. Önce sana sistemi anlatayım sevgili çaylak. Böylece bu sistemin işleyebilmesi için neden bu kadar önemli olduğunu anlayıp o tükenmiş egona ihtiyacı olan ilk besini vereyim.

Kuyrukta beklediğin sürece değerlisin.

1- Farkında değilsin ancak her gün girip acaba sıram gelmiş mi diyerek, sitede kendini gösterebilmek için taklalar atarak bu internet sitesinin tek ihtiyacı olan trafiği sırtlıyorsun. Attığın her takla siteye koyulan bir bidon benzin gibi. Yazarcıkların kendilerini okunuyormuş gibi hissetmesini sağlıyorsun böylece. işin gerçeği ne pekala sevgili çaylak? Veri tabanında bir kırıntısın. Geri dönüşüme yollanacak kola kutusu gibisin, pet şişe gibisin.

2- Vermeyen kız etkisi diye bir şey var. Hani üye olur olmaz yazmak için kalbinin pırpır ettiği Türk kızları gitsin Rus kızları gelsin gibi şeyler var ya. Hani hemen yazacaksın ya ne kadar kezbanlar diye. Türkiye’nin en büyük kezbanı için sıra bekliyorsun biliyor muydun? Vermeyen kız etkisi bir sadakat yöntemidir sevgili çaylak. Bu yöntem senin ödül bisküvisine erişebilmen için belli şeyleri yapmanı şart koşar. Bunları gerçekleştirdiğin zaman da bisküvini verir. Böylece tasmayı tutan kişiye sadık ve onun isteklerini daha sonra yerine getirmeye gönüllü olursun. Diğer arkadaşların da bu yoldan geçmiştir, onlar da bu ödül bisküvisi için yırtınmıştır bir noktada yoldaşındır onlar da. Bu sefaletleri çeken zavallılarla gönül birliğiniz olur. Birlikte uyum içinde kar kızağını çekersiniz. Varoşlardan gelenler birbirini destekler hani bildin mi? Aynı zorlukları çekmişlerdir, Urfa’da Oxford olmadığı için okuyamamışlardır. Seviyeniz bu kadar.

Ama sevgili çaylak, sen bu çukurun en dip noktasında, besin zincirinin en altındasın be güzelim. Senden daha aşağıda hiçbir şey yok.

Gel bu durumu değiştirelim.

Sistemin sağlıklı bir şekilde işlemesi için olabilidğince çaylak kalmanız gerektiğini, çünkü ancak çaylak olduğunuz sürece siteye düzenli trafik akışı sağlayabileceğinizi anladıysanız şayet dediklerimi uygula, senin gibi bekleyen başka zavallılar varsa onlara da anlat onlar da uygulasınlar. Birlik olursanız bu düzeni yıkarsınız.

Çözüm
Bir hafta siteye girmeyeceksiniz, kaçıncı sıradayım diye bakmayacaksınız. Ama ama sıram düşer, beni geçip hemen başkalarını alırlar o kadar bekledim 234. Sıradayım ne kaldı ki diyorsun değil mi? Sen ki iş dirayete geldiği zaman ilk fırsatta dünyadaki bütün sistemlere sövecek, sayacak genç.

Elbette ki kaypaklar olacaktır. Sizin yokluğunuzdan faydalanıp sirk maymunu gibi taklalar atacak, sıra bir an önce ona gelsin diye yapmadığı yavşaklık kalmayacaktır. Üzülme, bunların oranı %20 yi geçmeyecek. %80 ise insanlığa, birey olmaya hakaret bu sistemi yok edecektir. Çünkü derinlerde bir yerde siz de biliyorsunuz. Biririlerinin gelip sizi arasına alması sizin zavallılık düzeyinizde hiçbir değişim yaratmayacak.

Önce size mail atacaklar, 10 bininci sıradaysan 2 bininci sıradasın, hemen gel sıranı yükselt. Buna kanarsanız hepiniz salaksınız demektir. Çünkü iyi ihtimalle size belli bir sayı aralığındaki rastgele bir numarayı yollayacaklardır. Daha salakçası ise herkese aynı sayıyı yollamak olur. Bu kadarını yapmazlar, mesleğe saygı gerek en azından.

Daha sonra strese girmeye başlayacaklar ve sıra mıra sallamaksızın bir kısmınızı onaylayacaklar. Bunun adı miğferdibi olur, kadınlar günü olur hatta belki 23 nisan olur.

Onaylananlar çocuklar gibi sevinecek, hemen facebook’a girip meslek kısmını Ekşi Sözlük’te yazar yapacaklar.

Gel gör ki bu da yetmeyecek. Ekşi Sözlük gönüllü marabaları olmadan işlemez. işte burada bir seçim yapmak zorunda kalacaklar ve günümüz dünyasında sonuç belli.

Hepiniz onaylanacaksınız! O sırada ömrünü çürüten kaç kişi varsa topluca dahil edileceksiniz. Çünkü ne olacak biliyor musunuz? Ya tamam her gün her saat girmese de iki günde bir girse yeter diyecekler. Mecbur kaldıklarında bunu defalarca yaptılar, bir değil iki değil.

Şunu bil, gerçekten çok yetkili merciiler seni enine boyuna değerlendirip bizimlesın yapmıyor. Öyle büyük kalite standartlarından geçmiyorsun. Öyle olsaydı zaten bunlar bile üye olmuşken ben niye onaylanmadım halen diye kuytu köşelerde ağlamazdın. Adam lazım oldukça basılıyor, bu kadar basit.

Eyy gidi çaylak, yazarlar kendini bu kadar önemli sayadursun, sistemin işleyebilmesi için onlardan bile önemlisin. Sen olmazsan bu sistem çöker. Umut senin ekmeğin, ye Mehmet ye.

Masum çaylak, ne kadar nimetten olduğunu öğrendin artık. Kasabın önünde kemik beklemek veya bu yöntemleri uygulayıp istediğine ulaşmak. Bunların hepsi sana kalmış. Tek gereken bir haftalık direnç, gerisi kendiliğinden çözülecek.

Amme hizmetimiz bu kadar.
--spoiler--

kaynak:
http://eksici.livejournal.com/555.html
Bak hele bak, şu yarak kürek Eleştirilere bak.

Adam gibi dilbilgisi bilmeyen, iki cümleyi bir araya getiremeyen, düzgün imlâdan bihaber Angutlar buraya gelip ekşi'ye saydırıyorlar ya, bayılıyorum amk.

Sen sırtında fen bilgisi, hayat bilgisi defterlerinle okuluna giderken biz burada günaşırı 20-30 entry kasıyorduk aslan. Önce bi' kendine bakıp "Ben kimim ki amına koyim?" de, sonra gel burada elâleme bok at.
bir türlü çaylak yazarlıktan kurtulamadığım sözlük.