bugün

yazarlarının anonimliğini koruması amacıyla bugün itibarıyla çoklu hesap kullanımı serbest bırakılmış. yani kısaca; isteyen herkes istediği kadar hesapla sözlüğe üye olup at koşturabilecekler.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=28020360
uludağ sözlük hakkında acayip absürd tespitlerde bulunan yazarları içinde bulunduran sözlük. sanarsın ki adam hayatında uludağ sözlük'e girmemiş, ulu'nun logosunu dahi görmemiştir. ama ne hikmetse sözlükte zall'ın bile bulamayacağı, en kuytu yerdeki, en dandik entryi bulup, ''nutellama layık değil, ahahah hepsi troll'' deme yetisine sahip yazarların sözlüğüdür.
kutsal olduguna inandıkları bilgi verme adı altında saçmaladıkları lanet olası bir yer.ow shit! .
(bkz: kutsal dingil kaynağı)
çoğu liseli kendini bilgili zanneden tiplerden oluşan son zamanlar popüler kültürün ağır destekçisi bi internet sözlüğü..rakibimiz demeye dilim varmıyor ama ; evet rakibimizler.aynı zamanda destekçimiz.bu da garip.
artık saçmalamaya başlayan, sıkıcı sözlük.
üye olmak için senelerce bekleten ama sonra üye yapmayan sözlüktür.
bu kadar kasmaya gerek yok,sözlükten bol ne var,sen bu yolda devam edersen daha çok yazar kaybedersin.
sahibine para ve statü kazandırmaya devam eden platform.
uludağ sözlük'ün baştan savma yazar alımları olmasa az ve öz kadrosuyla çok rahat başa çıkabileceği sözlük.
malesef beyaz türk olarak tabir edilen insanların bolca olduğu yer. eskiden iyiydi, komikti. ama şimdi kendini gerçekten yazar sanan ve neyin kafasını yaşadıklarını merak ettiğim özentilerle dolu. ekşici tabiri boşa üremedi.
hala sağ-sol muhabbeti yapan büyük bir güruhun olduğu oluşum.sanki arkadaşlar 2012 yılında değilde 1970 lerde yaşıyor.buradan kendilerine soruyorum hocam mal mısınız siz ? ne sosyalizmi ne komünizmi ne faşizmi ne kapitalizmi anasını satayım.titreyin ve kendinize gelin.
Asla takip etmedim ve takip etmeyeceğim sözlük.sağ-sol çatışması varsa ne âlâ,ssg kendini sağlama almış, Şöminesine dolarcıklarını atıyor.allah söyletti demek dolar üzerinden işleri yürütüyor.
kendini akıllı sanan mallarla dolu sözlük. eskiden böylemiydi tabi ki hayır.
içerik bakımından çok geniş ve mükemmel. ancak kibirli ve kendini beğenmiş yazar arkadaşların çokluğunu da görmezden gelmemek gerekir.
sol frame'i siyasi başlıklarla dolu sözlük.
sinema eleştirilerine bakılırsa hiç bir film izlenebilir değil. hepsi filmi yarısında bırakıp gidiyor ki bazıları film başladıktan 10 dk. sonra çıkıyormuş...
lan bi siktirin gidin hangi türk filmin yarısını izleyip çıkar? hangi türk parayı ziyan eder? 3 yıl sinemada çalıştım filmin yarısında çıkan insan sayısı 5 i geçmez ki bunların 3 ü sağlık sorunları sebebiyledir. yorumlara bakılırsa hepsi birer Stanley Kubrick maşallah. ceplerinde 5 kuruş parası olmayan klavye delikanlıları, milyon dolarlık filmleri buruşturup atıyor.ha bu arada ironi falanda yapıyorlar anlamayanada kızıyorlar. *
kaliteli bir sözlük olabilir fakat burdaki ortamı orada bulamazsınız.
samimiyetten uzak bir sözlüktür.
çoğu sözlük tarafından taklit edilen bir sözlüktür.*
yazarları kendisini bir bok sanır. adı üstünde sözlükte yapılan herşey ekşi ve iğrençtir.
içine girmeden önce herkes laf söyler. içine girildiğinde de bu laf söyleyenlerin çoğu uludağ sözlük'e laf söyler. uludağ sözlük'le karşılaştırılamayacak kadar önemli bir sözlüktür. benim açımdan ise bir çok dostumu bulduğum sözlüktür. buradan bulduklarım ya arayıp sormaz oldular, ya da götleri kalktı. ama ekşi'deki dostluk arkadaşlık çok farklıdır. bilen bilir.

fakat her zaman söylerim.

(bkz: uludag sozluk sizin evinizdir)
istenildiği gibi subjektif entry yazılmasının yanı sıra geçen hafta çoklu hesap kullanımını onaylamış sözlüktür. yani diyor ki "bir yazar birden fazla hesaba sahip olabilir, bu da gayet doğal bir şeydir."

uludağsözlük'ün fersah fersah ilerisindedir. biz de arkadaşımız bilgisayarımızdan sözlüğe girdiğinde panik oluyoruz "lan acaba hesabımız silinir mi?" diye.
fake hesap yasağını kaldırarak yenilik dediğin şeyin öyle klon sözlüklerin yapmayı aklından geçireceği türden olmadığını gösteren sözlük. bu sözlüğün diğer sözlüklerden farkı teknik yeniliklerin içerik ya da yönetimsel yeniliklere kıyasla çok önemsiz olduğunu bilmeleri. uludağ sözlük fake hesap hakkını sadece belli yazarlara ve de moderatörlere el altından verirken diğer yazarların fake hesap açmasını istemez. sözlüğün zaten düşük olan seviyesinin daha da düşmesinden korkar. ekşi sözlük ise ortalama yazar profili uludağ ya da itü'den çok da farklı olmasa da bunu göze alır. çünkü moderatör, kondüktör kadrosuna güvenir. bir yandan onların bu işin altından kalkacağını bilirken, diğer yandan da keyfi karar vermelerini olabildiğince engelleyecek önlemler alır.
ne kadar bi ekşime belirtisi yaratsa da seviyorum o lanet olasıca sözlüğü.
ekşi sözlük candır
bu günden sonra uzun süre her zaman uyandığımda küfür edeceğim sözlük. ekşiye kaydolduğum zaman geçen yılın şubat ayı falandı, bugüne kadar her gün girip kontrol ettim, sürekli aktif oldum oylar verdim oradaki bir yazardan daha çok emek verdim, 5 gün önce 'şu şu tarihler arasında lanetlisiniz' diye bir yazı çıktı, neyse dedim bir şey olmaz. bugün son gündü, girdim bi baktım üyeliğim iptal edilmiş. niye lan niye? yanlış bir entry girsem atsanız eyvallah, ama neden yaptınız bunu lan bana? 1000inci sıralara gelmiştim heyecanla kabul edileceğim günü bekliyordum entry gireceğim başlıklar bile kafamda şekillenmişti çocuk gibi heyecanlıydım bre kahpeler. ben bunu haketmedim, yoo dostum yo haketmedim ben bunu. alın sözlüğünüz sizin olsun, bi daha da girmem kardeşim işte o kadar.