bugün

ekşi sözlükte yazar olduğunu her ortamda belli etmeye çalışan yazardır.

tanıyorum ben bunlardan bir tanesini. ekşi sözlükte yazar olduktan sonra çerçeveli gözlük takmaya başladı ve fırsatını bulduğu heryerde sinema ya da roman eleştirmeni kimliğine bürünüyor.bu ekşi sözlük yazarı yaz tatilinde hollanda'ya gitmiş ve bakın facebook'una ne yazıyor:

''hollanda'da bir ekşi sözlük yazarı: stroopwafel yeyip, smirnoff ice içerken bisikletten düştüm''

gerçekten incelenmesi gereken bir karakter. hollanda?stroopwafel? smirnoff? bisiklet? bu dörtlünün ekşi sözlük yazarı olmakla ne alakası var ben anlamadım. niye belirttin ki onu orda? ekşi sözlük yazarı olmasan pasaport vermiyorlar mıydı ya da ekşi sözlükte yazar olmasan bu mükemmel komik olay başına gelmeyecek miydi?

sözlük yazarı oldun diye kendini kemal tahir sanmanın da alemi yok.
şaka değil, buradaki yazarların tırnağı olamazlar.

bir başlığa tıklamadan o başlığa nasıl entryler girildiğini, hangi entrynin kaç fav aldığını bilirsiniz.

ezbere konuşur, koyun gibi hep aynı refleksleri gösterirler.

kasıntılıklarının altında bomboş birer teneke yatar.

buradaki mallar en azından kendileri gibi davranıyor. kendilerini pazarlama, birilerine beğendirme kaygıları yok.
Dünyanın en boş ve vasıfsız insanlarıdır. Kaliteli olanları zaten ışıl ışıl parlar ve kendini belli eder. Twitter ve Instagram da çok takipçili hesaplar genelde bomboş olmasına rağmen ekşideki çok takipçili hesaplar genelde kalitelidir. Çünkü ekşide görsellik ve cinsellik değil düşünceler ve fikirler değer görür. Tek sevdiğim yanı bu ekşinin.
Not: entry eski bir ekşi sözlük çaylağı tarafından yazılmıştır.
Bir ekşi sözlük yazarı, sözlüğü ve yazarları şöyle tanımlıyor,

ezilenin yanında olurken ezen olmaları, haksızlığı bitirmeye çalışırken haksızlık yapmaları, sobalı ev geyikleri, samimi olan her nesneyi sevme ve aşırı yüceltme, "ortama aşinayım" tadında sözlük klişelerini aşırı kullanmaları, eski sevgiliyi delicesine özlemeleri, aşk ile ilgili yazarken iclal aydın'a benzemeleri, laf arasında ne kadar da "hoş", "anlayışlı", "sevgi dolu", "hep kazık yemiş romantik adam" olduklarından bahsetmeleri diye özetlemeye çalışıyorum ama olmuyor, uzun sürdü.

bi de gerçek hayatta pek yansımasını göremiyorum ben bazı şeylerin, o kadar babet ya da ugg düşmanı olup nefes alsa yeter kriteriyle hareket etmek çok saçma oluyor. hayır yani kaybedenler kulübü izleyip "bu ne güzel kaybedenlik, her gece pompa, kaybeden olayım öyle olayım anasını satayım" diyebilecek kadar abazanlık da diğer bi ortak özellik. hayır, sözlük kızlarına sorsan hepsi de bekareti önemsemeyi yobazlık sayıyor, sözlük erkeklerine sorsan kezbanlarla asla ve katiyen beraber olmuyor, o halde neden bu hüsran?

romatik sözlükçüler ise sobalı evde büyümüş, sobada kestane yemiş, diz yapmış eşofmana aşık, aşağı yukarı maddi durumu düzgün aileden gelmiş, aynı eserleri okuyup beğenmiş ve toplumda farklı olduğunu düşünen insanlardan oluşuyor.

herhangi bir troll başlığında da;
kırk kere "arkadaşlar bu adam troll",
"başlığı açan gerzeğe ironili şakalı laf sokma" diye devam ediyor. bu arada trollerin her başlıkta bi şekilde lafı akp'ye getirip "bu adamlar böyle, şeriat gelücüük" diyen insanlardan daha zeki olduğunu belirtmeden geçmek istemiyorum.

bir ünlü öldüğünde de mutlaka onunla ilgili sevimli bir anı çıkıyor ortaya, en beğenilen listesine giriyor. ya da ne bileyim tekel savaşlarında olduğu gibi herkesin -nasılsa artık- olayla ilgili bir bildiği, yaşadığı çıkıyor. "hah tekel savaşı demişken ben de zamanında şöyle ramboluk yaptıydım, böyle ağlattım bu emek düşmanlarının anasını" gibi. oluyor yani böyle ilginç durumlar.
diğer sözlük yazarlıklarından daha değerli olduğu aşikar. satılık uludağ sözlük hesabı görmedim ben hiç. ama ekşi öyle mi?
bence agresifim kompleksliyim dedikten sonra inci sözlük yazarıyım dese daha dikkat çekici ve mantıklı olur.
recep ivedik de bunlardanmış kasıla kasıla nasılda hava atıyor... agrasifim gompleksliyim ekşi sözlük yazarıyım falan.

görende kast sistemindeki en tepede bulunmak sanacak ekşi sözlük yazarı olmayı...

özet: biz daha tepedeyiz rakım:2543

edit: al entry'lerini git dediler. daha da gitmem ekşiye!
entryleri belli formüller üzerine kurguludur. en ok kullanılan ise:

kedi köpekle ilgili olur, lisedeki merveyle ilgili olur, havanın soğuk olmasıyla ilgili olur, kabızlıklıkla ilgili olur neyse artık.
tespit yap yap yap yap...

sonra tüm bu tespiti akp'ye bağla.
"yeni türkiye'ye hoş geldiniz" de.
sırf senin görüşüne ters duruş sergiliyor diye siyasilere küfür et. yanlış bir davranışı yoksa dış görünüşüne hakaret et. *
son.
geçtiğimiz yıllarda 15 kadar ekşi sözlük yazarının canlı yayında bir vosvos içine sığmaya çalışması sonucunda tüm ekşi yazarlarının inkar ettikleri sanal ortam titri.
Az önce biri forumda denk geldi. Kasıntı kasıntı yorum yapıp millete laf sokmaya çalışıyordu. yorumunun altına mevzuyu biliyorsan aleykum selam yazdım, mesaj attı. "haa o mevzuyu biliyorum ya uluya hiç girmiyorum ben" dedi. girmediğine çok sevindim dedim bi daha yazmadı. Çok sevimsiz insanlar çok.
eleştirenler uludağ sözlük yazarı ve sanırım yazdıkları ortamdan veya entry ile başlık kalitesinden bir haberler.

bak bugünün ana maddesi ne ?
aym'nin dershane kararı ve tum ülkeyi ilgilendiren bir konu .
şimdi ekşi Sözlükte popüler başlıklarda ne var ? işte bu olay.

ama burda ne var sol frame de?
kandil günü bile , ülke için en önemli kararlar alındığı gün bile .
am, got , meme .

2 seçenek var ya burayı eğlenme amaçlı kullanıp fazla kasmayın yada gerçekten sözlük olmak ile uğraşan yerler gibi , bilgi amaçlı içerik girmeye çalışın.
ekşi sözlüğü oluşturan tipler.

ekşi nin kuruluş hikayesi şöyledir ki bunu pek kişi bilmez...

sedet amerikada mikrosoft da kod yazmaktadır.

bi gün arkadaşı gelir elinde donut ve milkşeyk vardır. sedet der ki ; ulan donut ile milkşeyk hiç gitmez ki ahaha der. sandalyeden düşer. bu arada sedet ile arkadaşı konuşurken şöyle bir diyalog yaşanır.

sedetin arkadaşı : 50bin tane gerizekalı mal insanı nasıl bir araya toplarsın sedet?

sedet : çok zor ama sanırım başarabilirim

sedetin arkadaşı : peki ama nasıl?

sedet döner koltuğunda o çok sevdiği hareketi yapar ve fırıldak gibi pencereye dönüp siyedıl ' ın *o medeni sokaklarına bakarak şunu söyler '' bir sözlük kurarak... ''

sedetin arkadaşı: tanrı aşkına sedet saçmaladın doğrusu , ne sözlüğü

sedet: sen ne anlarsın amınakodumunun yankisi , bir sözlük... sourtimes.. ekşi sözlük..
Ekşi sözlük yazarı denince Beyaz gecelikli, gözlüklü, elinde sigara ve telefonla dolaşan şişman dombililer aklıma geliyor nedense.
eti browni intense'i uludağ limonata eşliğinde yerken izlediği filmin yarısında çıkan ve gülerken sandalyeden düşen insanlarmış diyolla.
çaylaklığımın bitmesini bekliyorum, zamanı gelince olacağım. uludağ'daki misyonumu tamamladım. ekşi'de de kudurtacak çok sol gerici var.