bugün

sadece ilk kurulan olmasından değil, yazar ve okuyucu kalitesi ile de doğru olan durum.

edit : sarhoştum, başlığı ben mi açtım yoksa başıma mı kaldı hatırlamıyorum.

tekrar edit : vodkanın suçu yoktur. tüm sözlükler güzeldir. bla bla bla....
doğru bir önermedir. zira ondan sonra kurulan sözlükler de ekşi sözlük klonu olduğunu belirtirler.
oku yaratan ekşi sözlüğün adı ile oku..
o yazarları, adsl denen zımbırtıdan yarattı.. * *
doğrudur.ancak 7. nesilden sonra eski tadını vermemektedir kanımca...
o halde evrimcilere göre ekşi sözlük maymundur, olmadı kurucusu öyledir.
(bkz: dikkat tespit var)
bir şeyi hatırlatmak isterim ki en eski olması en iyi olduğu anlamına gelmez. birkaç yazarı ve onların zamanın ötesinde entry'leri dışında uludağ sözlük ten kalite olarak çok düşüktür.
(bkz: ssg sözlüklerin babasıdır) * (bkz: gaye sözlüklerin anasıdır) *
Doğrudur. Eski olması sebebiyle daha fazla başlığa ve içeriğe sahiptir. Ancak son dönemde bozulmaya başladığı için benim gibi güzide bir yazarı bünyesi kaldırmamıştır.

(bkz: Aranızdayım! Hoşgeldin desenize laaa!!)
ekşisözlük ülkeyse, uludağ başkenttir.
ekşi sözlük boxer ise diğer sözlükler slip dondur.
eksi sözlükten başka, diğer bütün sözlükler feci halde eksi sozluk klonudur; der uludag sozluk.
doğru olan önermedir. interneti ilk keşfettiğim zamanlardan beri sürekli olarak takip ettiğim tek sitedir ekşi sözlük. eski nesil yazarlarının bazıları gerçekten çok iyi yazar ve hala da en çok tıklanan sitelerden biridir.
(bkz: ulu da kayınçosudur)
(bkz: bu ne lan)
uludağ sözlük de onun kaburgasından yaratılmıştır diye devam eder. ya da durun burası değildi o sanırım.
doğru bir tespittir. zaten bu yüzden bazı yazarlarımız ekşiden başlık araklamakta sakınca görmezler. ne de olsa atasözü sayılır onlar, ne olur ki kullansan?
artık evrimleşmek gerektiğini hatırlatan subjektif yorumdur.
gereksiz ve yanlış yerde yapılan bir yorumdur, müslüman mahallesinde salyangoz satmak yada sevdiğin insana platonik aşkını övmektir. faşizan bir yaklaşımla 'ya sev ya terk et!'
öncelikle, ekşi sözlük sadece ülkedeki sözlüklerin atası olabilir. ekşi nin formatını çalmak eğer onun en iyi olmasını getiriyorsa, ondan önce ve onun örnek olarak aldığı site-siteler de mevcuttur.

hatta öyle ki bu sitelerde bizzat ssg username si ile girilen "eksisozluk" entryleri bile vardır.

(bkz: http://www.urbandictionar...ne.php?term=eksi%20sozluk)

(bkz: http://www.statemaster.com/encyclopedia/Eksi-Sozluk)

(bkz: everything2)
haliyle kronolojik olarak doğru önerme.
ancak;
ekşiyen atanın fermante olmuş nesli. yani, ulu babasıdır uludağ sözlük.

edit: (bkz: şarap)
ekşi sözlük sözlüklerin atası ve prototipi olabilir ama uludağ sözlük en iyisidir şüphesiz, sözlüklerin optimus maksimusudur.
yadsınamayacak gerçek, ama uludağ torunuysa boynuz kulağı geçer.
ekşi sözlük ekşi ise, uludağ sözlüğün tadından yenmez deyip iğrenç bir espiri ile bu başlığı tanımlamak gerekirmiş gibime geliyor.
ataları pek ciddiye alan yok bu devirde. isterse milattan önce başlatmış olsun... peh.