bugün

ekonun duygu sömürüsü yapması durumudur. adama sorarlar seçimden önce ulaşıma zam yok deyip % 80 neden zam yaptın derler. gerçekten çok yazık.
Birinin bana iyi ya da kötü bir durumda olduğumu söylemesi ve benim buna inanmam çok saçma olur. Türkiye'de herkesin milyonlarca lirası olsa bu beni zengin yapmaz; herkes aç gezse ve benim milyonlarım olsa bu durumda herkes zengin demek değildir. Ortalığın ne olduğunu bu tayyipistler de çok iyi biliyor; ama gâvur inatlarını yenip doğruyu diyemiyorlar, hepsi bu. Bet bereket yok arkadaş! Kimse boş konuşmasın!
Şahsımı oldukça şaşırtmış bir diyalog.
vay be ülkemde alt tabaka ne zamandan beri ironi yapabilir oldu? Gözlerim yaşardı yemin ediyorum… adam mahalle pazarında ve belediye başkanıyla konuşurken ironi yaparak ilgili yerlere laf sokabiliyor. Çok güzel be.
Yalnız ekremciğim pek anlamamış ironiyi gibi geldi. O bi tık hırpaladı beni ama olsun.
vaz geçtim avrupa’dan, seyahatimi yarım bırakıp bir kaç güne geliyorum hemen. Bu gelişme bile beni ülkeme kısa süreli de olsa döndürmeye yeter.
görsel
bu itici adam nasıl oy alıyor şaşırtıcı.
ulaşıma zam diye ağlayan aktrollerin enflasyondan haberi yok anlaşılan. Benzin mazot olmuş 20 küsür lira. bu iettnin hiç mi çalışanı yok bro ? Maaşlarına zam almayacaklar herhalde ? Otobüslerin bakım tamir parça giderleri ? Ah aktroller ah.. 17 milyonluk şehirde, aylık %60 enflasyonla 2 liraya dolaşırsınız siz he canım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar