bugün

babayı bile karne ile alırdık.
aklı bayağı bir karışık olan ak mantarlardır. çoğu ergenlikten yeni çıkmış tiplerdir. "cehape iktidar iken camiler ahır yapılıyor camiye gidemiyorduk cumaya gidenleri fişliyorlardı" gibi aklın almayacağı replikleri de söylemekten beis görmezler. sonra dersin ki chp en son 50 sene önce iktidar olmuş senin yaş daha 20 falan dersin ortama bir south park sessizliği çöküverir..

gene bu kesim henüz daha askerlik vazifesini bile yapmamıştır batıdan doğuya doğru gittiği en uzak nokta ankara falandır ama vatan millet kurtarmaya gelince senden benden daha bilgilidir..
ergenlik buhranları dolayısıyla tarihle arasının çok iyi olmadığını tahmin ettiğimiz bireylerin eleştirdiği tiptir.

yahu ne gerek var o günlere dönmeye,

şurada daha 2001 yılında "tamamen sosyal demokratların sebep olduğu" 2001 ekonomik krizinde,

dükkanlar kapandı, kepenkler indirildi, yazar kasalar havada uçuştu.

he tabi siz daha o dönemi bile hatırlamayacak kadar ergensiniz orası ayrı tabi.

ama yaşandı hep bunlar.

öyle cahil cahil konuşmanız bu gerçeği değiştirmiyor.
ekmeğin yağın, tüpün karne ile satıldığı günlerin bir kısmını yaşadım bir kısmını ise annemden babamdan dinledim. evet karne ile bunları almışlar ama bunu bana anlatacak kadar yaşamışlardı da. o yokluğu yaşamasaydık belki savaşımız olmadığı halde bir cephe'de insanlarımız ölebilirdi. ak piç kardeşim. sana anlatılanlar ne olursa olsun önce bir neden sonuç ilişkisi içinde araştır. biraz da beynini kullan. bak vallahi sonrası senin için iyi değil. anana babana yazık.
Terör üst seviyede, ülkenin önemli şehirlerinde bombalar patlıyor, her gün şehitler veriyoruz, ülkede kutuplaşma gittikçe artıyor, zenginler daha zengin, fakirler ise daha da fakirleşiyor, türklük kavramı yerlerde, tecavüz olaylarında haklı taraf tecavüzcü çıkıyor, din ve çocuk istismarı aldı başını gidiyor...vb.

Ama hamdolsun ekmeği karneyle almıyoruz.

O bahsedilen günleri yaşamış Çocuğu doğuda askerlik yapan ya da terör yüzünden şehit olmuş bir anneye sorun bakalım; hangisi daha büyük bir zorluk.