bugün

Atam izindeyiz "out", Muhterem Fethullah hoca Efendi hazretleri alimi ulema-ı zurna izindeyiz "in". Bu aday şu demek, cemaat chp yi tamamen ele geçirdi.
kemal kılıçdaroğlu tarafından cumhurbaşkanlığı için mhp liderine önerilen ve akabinde akplilerin saldırısına uğrayan kahire doğumlu bilim adamı.

asıl komedi bence akşam olacak. akp medyası akşam tam kadro dizilirler masasının etrafına ve hakkında bilmediğimiz ne varsa söylerler. belki parelelcidir o da. olamaz mı? olabilir.
şayet ismi cezbetti ise bunun yerine göstereceğim aday;

(bkz: bastian schweinsteiger)

eminim daha çok alacaktır. hem alman disiplininden yürünülebilir.

şayet bunların hepsi bir şakadan ibaret ise (bkz: eyjafjallajökull) bile razıyım.
adını ilk defa duyduğumuz adam, dolayısıyla hakkında bir bok bilmediğimiz adam. tayyip'ten kötü olamayacağı kesin, tek bildiğimiz bu...
isminin manası "dinin en kamil kişisi" olan aday. varın gerisini siz hesap edin.
bu arada (bkz: şimdi bir kontra atak şansı)
cehape çok sola dönünce sanırım yörüngeden çıkıp sağa oturdu bir güzel ki cumhurbaşkanı adayı ekmeleddin ihsanoğlu.
sarıgül'dü, mansur yavaş'tı derken bu iş tayyip'e kadar gider. *
kendisinin ismini hiç duymadım;cahilliğime verin. değerli bir insandır adı cumhurbaşkanlığı için geçiyorsa mutlaka ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim, hani bir kelime bir işlem diye bir yarışma vardı, orda karışık harfler verip kelime oluşturmaları istenirdi yarışmacılardan, öyle bir ismi var işte.
(bkz: cumhurbaşkanlığı seçiminde tayyip e oy vermek/#24146429)
Bu başlığa utanmadan yazan bir canlı türü için

(bkz: Ekmeleddin ihsanoğlu nu tanımayan cahil)

Adını ilk defa siz duydunuz varoş oldugunuz için. biz yıllardır nası biri olduğunu biliyorduk zaten.
tanımak lazımdır pek tanımıyorum. çok okumuş çok gezmiş. dini bütün. kahire doğumlu ama türklükle ne derece ilişkili onu da bilmiyorum. mhp desteklediğine göre iyidir. az daha araştıralım büyük ihtimal oyumuz ekmek efendi'ye.
Öncelikle herkesin hatırlaması gereken konu şu: Partiye genel başkan ya da başbakan seçmiyoruz; ayrıştırıcı olmayan, kurumlar arası güçler ayrılığını gözetecek ve anayasa kurallarını uygulayacak bir cumhurbaşkanı seçiyoruz. Zaten bunlar cumhurbaşkanının görevleri.

isim ilk açıklandığında ben de yanlış aday olduğunu düşündüm. Ancak Türkiye %70'i muhafazakar insanlardan oluşan ve 1950 yılından beri sağ görüşlü partilerin yönettiği bir ülke. Bu durum da Türkiye seçmeninin oy tercihini ne yönde kullandığının göstergesi, gerçekçi olmak gerekiyor. Zaten bizler 1950 yılından beri bu gerçekliği reddettiğimiz için kaybediyoruz.

Evet ben de isterdim demokrasiyi tam anlamıyla özümsemiş, özgürlükçü bir sol adayın cumhurbaşkanı olmasını. Ancak Fransa'da yaşamıyoruz, ülkemiz gerçekleri ortada. Böyle bir adayla alınacak oy en fazla %30'dur.

Son olarak chp ve mhp'nin, rte'nin 12 yıldır oyuncağı haline getirdiği muhafazakar-demokrat söylemlerini elinden alıp, rte'yi kendi silahı ile vurmayı hedeflediğini düşünüyorum.

Aday içime sinmesede, chp ve mhp Rte'ye 12 yılın golünü atmıştır. Bunu ilerleyen günlerde çok daha iyi anlayacağımızı düşünüyorum.
bana yusuf yerkeli çağrıştırmış kişidir.

(bkz: tekmeleddin ihsanoğlu)
chp nin çatı adayı olarak önerdiği isimdir. şimdi gelelim adayı tanımaya dicem 2 dk öncesine kadar dünyada varlığından haberim yoktu eminim çoğu sözlük yazarlarının yoktur. asıl önemli olan soru şu: bu adam tayyip karşısında kazanabilir mi?. kafamda deli sorular var ama kazanabileceğine hiç ihtimal vermiyorum. en başta kendi düşüncelerimden yola çıkarak yedi göbek atatürkçü, atatürk ü her yönüyle anlamaya çalışmış, onla ilgili çok fazla araştırma yapmış ve haliyle onun izininin en yakınında duran partiyi mecburen destekleyen biri olarak bu adama oy verme konusunda şüpheliyim. chp böyle bir aday çıkardıysa onu halka çok iyi tanıtmalıdır. bizim halkımız araştırmak için uğraşmaz, her şeyin hazırına konmayı sevdiği gibi bilginin de hazırını ister. çıkıp bizim böyle bir adayımız var diye sağır sultana bile anlatacaksın. yoksa şener şen in bir oy davasına döner c. başkanlığı seçimleri. gelelim bu adamın seçilme nedenlerine. ilk düşüncem islamcı ve sağ görüşe yakın bir isim olmasıdır. chp sol bir aday ile mhp yi yanına çekemeyeceğini düşündüğü için, hem dini yönü kuvvetli hemde sağ düşüncede birini seçmiş.( sağ görüşlü birisi olduğu tamamen tahmindir, hiç bir araştırma yapmadım henüz). ikincisi tahsilli biri olmasıdır. tayyibin üzerine bu noktadan (özellikle din bilgisi üzerinden) gidebilir diye düşünmüş olabilirler ama karşısındaki adam bir dindar değil dincidir. dindar ile dincinin kapışmasında malesef bizim milletimiz her zaman dincinin yanında yer almıştır (bkz: %42). zaman geçtikçe burdaki girdimi geliştireceğim eklemeler ve çıkarmalar yapacağım ama ilk izlenim olarak yazabileceklerim bunlar.
cumhurbaşkanlığı için aday olduğundan haberi olup olmadığını merak ettiğim insan.
eğer gerçekten chp ve mhp çatı adayolarak kendisini belirlediyse çok akıllıca.
''+Adın ne?
-Ekmeleddin.
+Aa anlamı ne?
-Çatıya düşen ilk cumhurbaşkanı tanesi.. ''
neresinden tutsanız elimizde kalan bir aday. çok aradılar mı merak ediyorum.
önüne geleni vatan haini belleyen halk düşmanı yavşakların beğenmediği cumhurbaşkanı adayı . allahın sığırları 1930ların kemalizminde çakılı kalmışlar . yıllar ilerledikçe çakılı kaldıkları demir sap bunlara arkadan daha fazla girdiği için ayı gibi daha fazla homurdanıyorlar . ülkenin 10 - 15 yıllık politikasını binlerce yıl etkisini sürdürecek din sandı galiba bu gerzekler .

ilk kez chp'nin desteklediği birisini destekliyorum . ne olursa olsun tayyip'ten iyidir . idealist görünmek için artist artist entryler girip havalarda uçanlar gerçekleri görüp çenesini kessin .
Romantik değil, realist bakış açısının adayıdır. Romantizm içinde olup "bu aday benim değerlerimi temsil etmiyor" diyerek sandığa gitmeyecek miyiz, yoksa realist olup temsil edilmeyecek olan değerlerden en azından mevcut sistemi biraz olsun düzeltecek bir adayı mı destekleyeceğiz? Sorun buradadır. Zaman ideoloji tartışılacak zaman değildir. ideolojiyi tartışmak ve belli bir ideolojiyi başa getirmek için uygun ortam ve zamanın olması gerekir. Maalesef ülkemde bunun için uygun bir zaman yoktur. Romantik tarafım "Ne şimdi bu arkadaş!" dese de, realist tarafım "tatava yapma" diyor. Realist olma zamanıdır şimdi. Ülkeyi bölmeyecek, ülkeyi tek kişinin dudağının arasına teslim etmeyecek, yanlışı gördüğünde "dur hemşerim!" diyecek bir adamdır Ekmeleddin ihsanoğlu! Ancak başka zaman olsa oy vermeyeceğim isimdir. Yukarıda dediğim gibi ne benim ideolojimi temsil eder ne de benim gibi hayata bakar. Ancak, realist olma zamanıdır şimdi. Ülkeye en az zararı verecek olan ismi seçme zamanıdır. El mahkum! Elimizi kim mahkum ediyorsa, artık utanma işini de bir zahmet onlar gerçekleştirsin.
çatıya yanlış seçimdir. hüsnü şenlendirici nin neresini beğenmediniz!?*
ismini bugün öğrendiğim cb adayı. şimdi daha önce tanımadığı bu adama oy verenler salaktır. net diyeyim. kusura bakmasın kimse. zaten adamı araştırıp tanıyınca da oy veren daha da salaktır.
eğer cumhurbaşkanı olursa ismi sayesinde hiç unutulmayacak cumhurbaşkanı olur.
çok ilginç; uzun zaman sonra ilk defa edep ve saygı dairesinde, atılan iftira ve hakaretlere rağmen seviyesini koruyabilmek gibi önemli insani unsurlar gözetilerek bir cumhurbaşkanı adayı çıkarmışlar, iktidar zaten bu anlamda batağın batağı onları geçtim, muhalefetten de beklemezdim, insan gerçekten hayret ediyor, ne diyelim, yolunuz açık olsun sayın ekmeleddin ihsanoğlu
çatı adayı ki rakibine özgeçmişi ile fark atacağı muhtemel aday.
(#24146412)
kılıçdaroğlu öyle ki sol kafayla muhafazakar türk halkını zapt edemeyeceğini anlamış olsa gerek, kendi de islam yandaşı olmaya başlamış. chp'nin böyle bukalemunca hareketleri mazide de oldu, buna şaşırmadım. fakat ekmeleddin ihsanoğlu gibi zeki bi adamın bu zihniyete tav olması beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. chp son damlasına kadar savaşıyor arkadaşlar. öyle aciz ki o kadar kelime sarf ettiği, islam üzerinden halkın kanına giriyor dediği malum güruha benzemek için elinden geleni yapıyor artık. evet, kendi de islam'a soyunmaya başladı. tabii stratejik olarak bakarsak mükemmel derecede zekice bir hamle. ama etik yanı, gerçekten tartışılır. baktı bu solcu kafayla büyük bir kesimi, islam aşkıyla yanıp tutuşan halkı kontrol edemeyecek, hemen en büyük hamlesini yaparak ikö başkanını avcuna aldı. bravo kılıçdaroğlu! senden de bu beklenirdi zaten; osmaniye'de zafer işareti yapıp ankara'da bozkurt işareti yapan karaktersiz adam. mhp'ye zaten diyecek bir şey yok. zaten başlıbaşına gülünçtü, büyük bir karakter karmaşası, büyük bir ideoloji karmaşası yaşayarak bu işe bile kalkıştı. gerçekten siyasetin, politikanın gerekçelerini etimolojik kökenlerine kadar yaşıyorlar, uyguluyorlar. helal olsun.
güncel Önemli Başlıklar