bugün

malum sözlükte görüp, hoşuma gidip alıntıladığım başlık.

neyse.

bir arkadaşımdan ateş istediğimizde, önce çakmağın yok mu diye serzenişte bulunur(olsa zaten niye isteyeyim yavşak), çakmağı ben yakayım diye istediniz asla vermez kendisi yakar ve çakmağı en fazla 1 saniye yakar söndürür, yaktın yaktın yakamadın bi daha yakmaz. diyelim ki birinci seferde yakamadın, ya onun pis çenesini çekmek için 2. kez yakmasını isteyeceksin ya da içmeyeceksin. 2. kez çakmağı yakmasını istediğinde o derece çirkinleşiyor.
Ekşi de çok rağbet gören bir başlık.
Ben bir tanesini röportajda okumuştum.

Sakıp sabancı "rahmi bey(rahmi koç) bizim eve geldiğinde kapının önünde falan fazladan ışık varsa kapatırdı. Evet bizim ev." falan demişti kim bilir kendi evinde nasıldır
Koskoca koç ailesinden bahsediyoruz.
isimleri anonim değilmiydi ya.
Amcam uzun yolculuk da “yemek istemesinler” diye “araba durursa bir daha çalıştıramayız” diyerekten 8 saat molasız yolculuk ettirmiş yengeme...
Küçük kardeşim. Tam bir cimrilik abidesi.
Dün misafirlerin getirdiği çikolatayı bize vermemek için "küçük kuzenime hediye edeceğim" yalanını uydurdu. Ağlamak istiyorum.. ¤
iş yerindeki şefim Erdal abi, kendisi yemek yememek için tüm gün aç kalırdı, yemek arasına bile çıkmazdı, hâliyle 1 saat erken giderdi evine. Ne günlerdi be.
kuzeninin sana çikolata dan vermemesi gibi mi.
Babam evde su gitmesin diye işte duş alıyor ve çamaşır makinesi fazladan çalışmasın diye işyerinde çamaşırlarını yıkıyor. Fakir de değiliz hani 2 kuruşun hesabını yapacak ama babam hep böyleydi. Mesela bir sürü kaliteli tişörtler, ayakkabılar ve kaliteli pantolon, ceketleri var hiçbirini giymiyor hep benzer şeyleri giyiyor. Giymediklerini oversize olarak ben giyiyorum bazen. Mesela uyurken bütün tv kablosu, şarj hatta diş fırçamın şarjını bile fişten çekiyor. odamdan su almak için kalktım hemen arkamdan odanın ışığını falan kapatıyor hahahahahah. Annem tam tersi çok savurgandır. Bugün bir macbook’a ihtiyacım var desem yarın gidip kredi çekip alır. Gereksiz ve mantıksız bir harcama alışkanlığı var onunda.
Annem havlu peceteler ilk cıktığında kurutup bir daha kullanıyordu.
Normal peceteleri de bu size cok diye ikiye bölerdi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar