bugün

sadece bende mi oluyor bilmiyorum ama ne zaman efes içsem, saçma sapan bir şeker tadı kalıyor damağımda. bu nedir abi, dünyanın neresinde kaldı şekerli bira? dünya kadar para kazanıyorsunuz zaten, malt yerine hala şeker kullanıp maliyeti mi düşürüyorlar bilmiyorum ki. tam şark kurnazlığı eğer öyleyse.

geçen ablamları ziyarete gittim. yemekten sonra çiğ köfte yaptı bizim enişte. bu doğulular ya ağzının tadını biliyor arkadaş, konudan bağımsız süperdi çiğ köfte. neyse çiğ köfte yerken birer de bira içelim dedi bizim uzun yol şöförü enişte. zaten içmek için fırsat kollar her zaman. ne versen içer üstelik, ayırt etmez. hiç bişi bulamazsa kolonya içer, öyle bi manyak, abartmıyorum. neyse ikinci şişeden sonra bu bi böğürdü ki sormayın; "bu efes te akp ile anlaştı herhalde" diye.

ne alaka enişte dedim; "baksana insanları biradan soğuturlar bunlar dedi. biz tabi yerlerdeyiz.
efes tombul şişeden başkasını yapamam, aldatamam...
Maliyeti ucuzlatmak için kullanılan "şeker şurubu" ndan kaynaklanmaktadır. Tuborg veya carlsberg de bunu asla göremezsiniz.
hala efes içenleri gösteren başlıktır.
tuborg'un saf dünyasına adım at dostum, pişman olmayacaksın.
Dun malt ictim hic anlamadim. Sanirim biradan hic anlamiyorum ben.
bi kaç yıl önce akp "bira yapımında şeker kullanılmayacak" diye kural getirdi. efes o kural ile birlikte şeker şurubu kullanımına döndü yamulmuyorsam.
gününüzü piç eden detaydır. başıma geldiği için söylüyorum bi grup arkadaşım var haftasonları işin yoğunluğunu ve stresini atmak için dışarı çıkıp deliler gibi içeriz. mekan sevmediğimiz için her zamanki gibi ismini vermeyeceğim parka uğrayacaz tekele uğradıktan sonra. neyse girdik tekele. tekelde efes harici bira yok mk. hadi neyse dedik doldurduk arabaya biraları indik parka ilk yudumu alır almaz püskürtmemiz bir oldu. yıllardır efes içmediğimiz için oldu heralde falan dedik şans bir daha hüplettik yine aynı tat. cayır cayır şeker geliyor ağza. buradan bu entryi okuyan efes yetkilisi vs varsa gecemizin içine sıçtınız tebrik ederim.
tuborg dan vazgeçilmemesine vesile olan durumdur.
şekerden midir bilinmez ama berbat bir tat bıraktığı kesin. tuborg için, tuborg candır.