bugün

şahsım adına nazlı ılıcak olsaydım yüzüm kızarırdı böyle bir yazıdan sonra.

tabi demokrat ve özgürlükçü nazlı hanım alışık olmalı böyle şeylere ama bu sefer ki sanki biraz ağır olmuş be ece!*

--spoiler--

Akıllanmak

Ve fakat sanırım bu kontrgerilla itirafı uykularını kaçırmış olacak ki, önceki gün hakkımda bir yazı yazdı. Darbe ve kontrgerilla destekçisi yazılarını hatırlatmamı 'şapkadan tavşan çıkartmak', çoluk-çocuk, yaşlı, kadın, erkek yüzlerce kişinin Fatsa Et Balık Kurumu tesislerine doldurulup işkenceden geçirildiği Fatsa olaylarını da 'teferruat' olarak niteledi. Teferruat!
Şimdi ben Nazlı Hanım&' a şapkadan birkaç tavşan daha çıkartacağım. O 'teferruatlardan' yara almış insanların üzerimde hakkı var, onlar için birkaç hatırlatma yapacağım. Aşağıda Nazlı Hanım' ın yazılarından parçalar okuyacaksınız. Bütün bu yazılar o teferruatlar sırasında işkence görmüş insanların arşivlerinden alınmıştır. Dikkatle okuyunuz Nazlı Hanım. Bakalım 'Akıllandım' dediğiniz günlere ait yazılarınızı, akıllandıktan sonra yazdığınız bu cümleleri de mi hatırlamayacaksınız?

16 Eylül 1980
'Birkaç gündür 12 Eylül Harekâtı ile 27 Mayıs mukayesesi yapılıyor ve hemen herkes birincisinin üstünlüğünü ortaya koyuyor. Biz bu konuda tarafsız olamayız. Çünkü 27 Mayıs mensup olduğumuz Demokrat Parti camiasına karşıydı. Halbuki 12 Eylül' de açıklanan hedeflerle yıllardır bizim yazdıklarımız arasında geniş bir mutabakat mevcuttur. (...)
12 Eylül, 27 Mayıs' ın akıbetine uğramayacaktır, uğramamalıdır.'Kadife eldivenli' vasfını daima korumalı, müsamaha ve iyi niyet her zaman devam etmelidir.'

18 Eylül 1980
'12 Eylül bir darbe değildir, diyen Orgeneral Kenan Evren' e tamamiyle katılıyoruz. 12 Eylül ne bir darbedir ne de bir ihtilal.'

16 Ekim 1980
'12 Eylül'ün gerekçesi haklıdır; 12 Eylül terörden bezen halkın meşru müdafaaya geçtiği gündür.'
Bu eserlerinizi hatırlayan, unutulmaması için inatla saklayan insanlar var Nazlı Hanım.

--spoiler--

http://www.milliyet.com.t...e%20Temelkuran&ver=69