bugün

bir insan neden uludağ sözlük'te yazar olup sonra osmanlıca sözlüğü aynen buraya taşımaya uğraşır? yo dostum yo hiç düşünme hemen cevap vereyim: dış mihrakların yeni oyunu bu. amaç sözlüğü bölmek, içimizdeki osmanlıları ayaklandırmak, ve en nihayetinde 2. bab-ı ali baskınını gerçekleştirmek. evet bundan başka ne olabilir ki bu saçmalığın sebebi?

hep dış mihraklar hep. en sonunda alıcam karşıma konuşucam bak büyümüşsünüz kocaman dış mihrak olmuşsunuz hala nelerin peşindesiniz diye. tamam plan mükemmel de, uygulamak için enver paşa'nın reenkarnasyonunu nerden buldunuz hafız diye de komik bir cümleyle ortamı yumuşatıcam. malum dış mihrak bunlar, benim üzerime de bi oyun oynarlar, 20 sene kendime gelemem valla.

kamooon!! kscg'deki harflerden kgb, cia, mossad, taliban, na'vi çağrışımlarını bir tek ben alıyor olamam. biulşit.
düşünmemek için kendimi zor tuttuğum, hala iyi niyetler beslediğim amactır.
aman diyorum olmaz diyorum. cihat grubu muridi toplamaksa meydanı buna bırakan modda suçludur, taraftır.
Osmanlıca öğretmek olabilir *
cümle içinde de kullanmayı gösterir umarım *
osmanlıca ögretmek olabilir. *
ama bunun icin bunca zahmete gerek yok. google'a osmanlıca sözlük yazacaksın. orada cıkan sözlükten kelime arayacaksın, sonra aynen alıp sözlüge yazacaksın. ohoo uzun is.

bunu osmanlıca askıyla yanıp tutusanlar kendileri de yapabilirler. zaten edebiyat ve tarih okuyanlar dısında da osmanlıca askı duyan yoktur eminim. onlarda da zaten bir tane ferit devellioglu sözlügü vardır. google'a bile gerek yoktur.
hiç bilmediğim ama çok başarılı bulduğum şey. nası oluyorsa o.

lan 2 yıllık yazarım, hergün bi sürü entry girerim şu sözlüğe bi adam da ismimuzundiyenickimkisaolsun' un amacı, entrylerinin güzelliği vs başlık açmadı.

benim de bi amacım var belki, osmanlıca yazmıyorum diye di mi tüm bunlar.

ühühühühü!
entry sini bir türlü göremediğim halde amacının ölü osmanlı tarihini canlandırmak olduğunu düşünmemdir.
popüler olmaktır.
kendisini bir kaç gündür açılan başlıklar ile tanıdığım ve fakat bir tane dahi entry sini göremediğim yazar. Amacının osmanlıcayı uludağ sözlük yazarlarına öğretmek olduğunu düşündüğüm nick sahibesi.
not:içindeki osmanlıca bilgisini burada pöykürmek istemesine ne sebep olmuştur merak konusudur.
asıl amacı a harfi ile başlayıp z ye kadar bütün eski dildeki kelimeleri girip gitmek. bilgi içerikli entry girmenin bokunu çıkarmaktır.

(bkz: ece kscg nin online olduğunu anlamak)
(bkz: necati osmanlıca yazarsa bende fransızca yazarım)
hakkında bilmem kaç tane başlık açtırmaktır, tabi eğer kendisi osmanlıca bot değilse.

(ara: ece kscg)
bizimle t... gecmektir. (bkz: ya hic dayak yememis ya da bizimle t geciyor)
kendisi bir bilgisayar programıdır. programlandığı saatlere göre sözlüğe girip osmanlıca sözcükleri alfabetik sıraya göre yazar, görevini bitirir ve kapanır.
uludağ sözlüğü redhouse tadında bir sözlüğe çevirmektir.**
Gene başladı, sol frame dolup taşmakta, amacının ne olduğu konusunda rivayetler doşalmaktaysa da; hala tam olarak anlaşılamamıştır.
(bkz: misyonunun farkında)
(bkz: ece kscg diye bir yazarın olmaması)
nasa nın onu marsa göndermesi. evet evet kedinlikle bu olsa gerek neden çünkü insanları delirtecek ve hiç kimsenin olmadığı bir gezegene sürgüne gönderilecek. yani nasa bu şekilde düşünecek ama o mutlu olacak.
birbirimize kenetlenmemiz gereken bu günlerde, yazarları birbirine düşürmek, ece kscg'yi destekleyenler ve ece kscg'den nefret edenler olarak ikiye ayırmaktır.
bu, sol frame'in boş durmaması, her daim tartışma ortamı olması amacıyla planlanmış bir moderasyon tezgahı da olabilir. örneklerini daha önce gördük...
yaptığı şeyin faydalı olduğu aşikar. böyle giderse uludağ sözlük osmanlıca kelimeler için bakılacak ilk yerlerden biri olacak, google'dan gelecekler de cabası. tematik modunu kullanmamasının tek bir sebebi olabilir, bu da ilgi çekmektir. tematik modunu kullansa bu kadar meşhur olamazdı elbet.
iç isyan çıkarmak.*
Yıllardır tarihle ilgili başlıklarda nickini görürdüm. ece kscg erkekmiş veya ece kscg fake bir hesaptır diye düşünürdüm. Meyer gülnaz ece kesici isimli türbanlı çakır gözlü bir bacımızmış. Tarih alanında uludağ üniversitesindr lisans ve beykentte de yüksek lisans eğitimi almış.
güncel Önemli Başlıklar