bugün

dünyadaki insanların %90 ını sonsuza kadar cehennemde yakacağım.

-müslümanların tanrısı..
17 saat orucun sikip alacağı versus.
nitekim, en azından hayali değil.
aklı olanın 17 saat oruç tutmayı seçeceği versus.
güldürmüş versustur. başka bir alternatifi vardır mutlaka. *
17 saat oruç tutup cennete gitmenin garanti olduğuna inananları görünce güldüren kıyaslama olmuştur.
Sen her boku yap, kul hakkı ye, iftira at, insanları dinsizlikle suçla, dayatmalar yap sonrada oruç tutuyorum cennete gidicem de, afedersin sikimi gidersin cennete. insani vazifelerini yerine getirmeden tutacağın o 17 saatlik oruç götünü kurtarmaya yetmez arkadaşım.
aklı olanın 17 saat orucu seçmesi gereken kıyaslamadır.

oruç tutmak insanı cennete sokmaz, ama tutmamak büyük ihtimal cehenneme sokar. insanın hataları olabilir bu hatalara bakıp da bir de ibadetten uzaklaşılırsa kombo günaha girilmiş olur. oruç tutmak, namaz kılmak istemeyenlerin kendi kendilerini kandırdığı cümlelerdir bunlar, başkaları kul hakkı yiyomuş namaz kılıyomuş, eee o onun sorunu sen namazı kılıyor musun ondan haber ver, başkası seni kurtarmayacak, mezara yalnız giriyoz hacı.
dini görevleri göz korkutarak yaptırma amacı güden kıyaslama. Gözüm de korktu. semi allahu limen hamideh.
bilgi sahibi olmadan ahkam kesmek. adamı çıldırtır bu tipler. oruç tutmayanın ebedi cehenneme gideceği nerede yazıyor dangalak adam.

insanları dinden soğutmayın...
(bkz: cehennem korkusu ile ibadet etmek). saçma versus.
17 saatmi ? yoksa oruçmu ? aşk var ise 2 sorudan birinin cevabını vermiş demektir.
sevgilinin "galatasaray mı, ben mi" diye sorması gibidir. sonra "galatasaray" derseniz de bozulur garibim "onu bana tercih ettin" diyerek. ulan salak, sen zaten kendini ona tercih edilebilir hale getirmiyor musun bu sorgulamayla? ben sana hiç gelip de diyor muyum "galatasaray gibi kadınsın" diye, di mi ama şimdi?

hayır umarım yaratıcı, trip falan atmıyordur(benimkinin atmadığını biliyorum bizzahiti de sizin inançlarınızdan emin olamıyorum). hayır düşünsene kapıları falan çarptığını sırf bu sebepten. çekilmez olurdu lan.