bugün

otobüs bekleyen genellikle ortayaş abilerimizin yaptığı davranıstır.abimiz otobüsün geldiğini görünce heyecanla körüklemeye baslar otobüs gelince son nefesi çeker ve otobüse biner, o son nefesi de tüm otobüs paylasır ciğerler bayram eder....
nedense çok sevdiğim piçlik..insan bundan nasıl bir zevk alır anlamış değilim..içimdeki hayvanın ilgi alanına giriyor o zaman bu..
otobus beklemeye baslayıpta aradan 30 dakika gecmesine ragmen hala otobusum gelmemiş ise bi sigara yakiyim bari derim ve yakarım.sıgarayı yakar yakmaz otobusun gelmesi ile birlikte insan bi deli olur haliyle.ve içinde bulunan hıncı otobuse yansıtamadıgı için,içinde bulunan dumanı otobuse yansıtır.ve sonunda karsınıza bu baslık cıkar.* **
sigara yakmazsan otobüs gelmez kehanetime dayalı olarak, her sigaramın yarısında gelen otobüslere binerken arada bir istemeden yaptığım uygunsuz davranıştır. ondan sonra kimseyle konuşmamak, güzel bir kızla tanışmamak, yolcularla aranızda 1,5 metre boşluk bırakmak gerekir malüm buram buram duman olmuşunuzdur!
(bkz: sigaradan son nefesi cekip otobuse binmek)
işte on numara eylem.içerde sıkıntı yaşayan insanlara verilen en güzel hediyedir.Bunu yapan adam pırlanta gibi adamdır.
(bkz: pırlanta gibi delikanlı)
kulak çınlaması yapar.
kış günüdür. camlar kapalıdır. üzerinde zaten kaban, çalışan kalorifer dahası sıkış tıkış otobüs. hafif terlemişsinizdir. kapı açılınca hafif bi ürperme alır. tam bu sırada otobüs önünde sanki çubuk kıraker yermiş gibi sigarasını bitirmeye çalışan bi eleman görürsünüz. otobüse adımını atar vee.... höffffffff

evet zaten hava almakta zorlandığınız otobüsün havasının mnakoyar bu öküz. cam aralayamıyosun, için için küfürlerle yolun kalanı çekilir.
yürüyen izmarit gibi kokarak otobüsteki diğer yolcuların burun direklerine alenen kastetmektir.
En büyük saygısızlıktır.
Bende sigara kullanıyorum ama insanların toplu olarak kullandığı bir araca binmeden önce bunları yapması saçmalığın daniskasıdır.
Birgün Şirinevler'de minibüse bindim, kucağımda da oğlum var. Tam kapının ağzında ki tekli koltuğa oturdum ki, çocukla inmem kolay olsun diye. Minibüs dolmayı bekliyor, o sırada 3 tane kız, yaşları yirmili yaşların başı belki o kadar Bile değil, kapının ağzında, minibüse binmeden öyle hararetli sigara içiyorlar ki, sanki hayatlarında hiç sigara içmemişler. O duman olduğu gibi minibüsün içinde. Bende el hareketiyle dumandan rahatsız olduğumu belli ettim. Kızlardan biri sigarayı söndürüp, kusura bakmayın dedi ve minibüse bindi. Diğer kızın biri sigarayı söndürüp, minibüse bindiğinde bir de arsız gibi "sanki dışarda kimse sigara içmiyor, niye bu kadar dert ettin ki?" Tarzı bir cümle kurdu.
Bende "terbiyesizlik yapma, özür dileyeceğin yerde bir de arsızlık yapıyorsun, öncelikle burası dışarısı değil bir minibüs, bütün dumanı içeri doldu, git aradaki farkı önce anla, ondan Sonra gel bunu yap" dedim.
Üstüne üstlük bir de üste çıkma sevdaları var ya, gıcık oluyorum.
Sigarasızlıktan ölsem bile bunu hayatta kimseye yapamam. Otobüs yA da minibüs duraklarında Bile yanımda insan varsa çıkarıp sigara yakmam. Gider biraz uzakta içer, ondan Sonra durağa gelirim.
insanlarda gerçekten saygı diye bir şey kalmamış.
Tüm otobüs yolculuğu boyunca yapayca öksürüp, malum hayvanoğluhayvan bana baktığında kirpik altından ters ters karşılık vererek "senden iğreniyorum sibop." temasıyla öfkemi kendimce belli etmeme sebep olan ayıdır.

Allah seni alsın.
memleket memleket değil tımarhane.

bir de ne arıza çıkarıyon tripleri yaparlar.

(bkz: vatandaşı olmasak eğlenceli ülke aslında)