bugün

dış görünüşün insanlar için neden bu kadar önemli olduğunu anlayamamamdır. insanların dışından çok beynine bakmayı öğrenemedik nedense. zaman zaman dikkat ediyorum çok tanınmış bilim adamları, proflar vs çirkin insanlar bu bir tesadüfmüdür acaba?
(bkz: ye kürküm ye)
Gerçekten bir bilim insani olsam bu hususun neden bu kadar önemli oldugunu arastirmayi çok isterdim.

Mesela bir insani güzel yapan olgular zihnimizde neyin kalıtımı cok merak ediyorum, ya da ayni şekilde çirkin yapan.

ilk izlenimde önemi azimsanmayacak derecede var olan bir gercektir.
Büyüktür koduumun sevimsiz dünyasında...
insanın değiştiremeyeceği şeylere hiç bir şey demem ama bakımını yapabilecek durumdayken yapmıyorsa o biraz sıkıntıdır.
Onemli değil yalanlarına inanılmamasi gerekir.
ilk 4 saniye kuralı.
ilk 10 saniye kuralı.
bırak dağınık kalsınefsanesi.
Oldukça yüksektir. Önemli olan iç güzelliği felsefesi yapanlar kocaman bir yalansınız.
Herkesin içinde bir şeytanlık vardır ve bu olduğu müddetçe dış görünüş her zaman kazanacak.
Cevremde dis gorunusune gore arkadas secen var ya. Siz halen ic guzellik edebiyati yapiyorsunuz.
Benim için yoktur. Fikirlerini beğendiğim birinin çirkin(!) Çıkması, yakışıklı bulduğum birinin fikirlerinin boş ve anlamsız çıkmasından kat be kat iyidir.
Önemsizdir demek yalan sen önemsemesen karşındaki önemsiyor.
pek fazla değildir.

bu anlattığın hikayeler de iq seviyesi yüksek insanlar tarafından yazılmamıştır.
enerjisi yüksek, kalbi temiz olan her kadın güzel geliyor bana.
valla bizim kuşakta tipsizlerin az da olsa şansı vardı ama z kuşağı ve tipsizseniz işiniz çok zor.
Ilk irtibada büyük bir payı vardır.

Ama insanlar ‘kiyafetleriyle karşılanır, fikirleriyle uğurlanır’ gerçeğini değiştirmez.
insanların büyük bir kısmı dış görünüşünü beğenmediği kişilerle iletişim kurmak istemiyor, dostane bir sohbet içerisine bile girmiyor. bu sebeple dış görünüşün sosyal anlamda büyük önemi vardır, yok diyenlere aldanmayınız.