bugün

kişinin, aklına düşerse, üzüntü duyacağını hissettiği, imkansız aşkın yarattığı serzeniş.
Genel itibariyle muhafazakar insanların korkusudur.
(bkz: Ya Tanrı nın olmadığını düşürsem ! Tövbe haşa !)
haklı çıkmaktan korkmaktır.
düşünüyorum o halde silivri!...
(bkz: düşünüyorum o halde malım)
gerçeğin farkına varacağından korkmaktır bir nevi...
başa gelmemesi istenendir.
bu ülkenin dayatmasıdır.
herhangi bir dine mensup olan kişilerin yaşadığı durum.
beyin vajinismusudur. (bkz: propototilsois vajinakoyis)
http://galeri.uludagsozlu...om/g/düşünmekten-korkmak/
benim yaptığım sıradan eylemdir. zaten başka bir b.k yediğimde yoktur.
(bu arada b.k dedimde sansür mü çaktım kendime b.ka sansür konulur mu herkes sıçıyo üstelik sifon çeken var cesur olup gizlemeyip çekmeyen var. bi düşüniyim hmmmmmmmmm...)
(bkz: düşünce suçu)
(bkz: biat)
(#11955649)
(bkz: savunma mekanizmaları)
gençken yapılan durumdur.o gençken geçen şaşalı hayatın bitme ihtimali.ve bitmesiyle bir bilinmez hayat.gençken yapılan manitaların çaycı olduğunuzda yüzünüze bile bakmama ihtimali.okulda öğretmenlerle dalga geçen insanların.aynı duyguları işverenle yaşama ihtimali.büyüyünce artık kızların yakışıklı yada popüler erkekleri değil zengin erkekleri seçtiği gerçeği.o kendi kendimize sancılar yarattığımız o ergenlik dönemimizin bile hayatımızın en güzel dönemleri olduğu gerçeği.evet bunları düşünmekten korkuyoruz gençler olarak.o şaşalı dönemi yaşayıp gerçeklerle yüzleşiyoruz hiç hazırlık yapmadan.
Düşüne düşüne Bazen aklın çıkacağını sanmaktan beri gelir.
insanlara düşünmekten korkmak hususunda hak veriyorum. Herkesin farkli fobileri vardir belki psikopatlar haric. Mesela ben yükseklikten korkarım. Balkona bile çıkamazdım eskiden. Buna karşın ölümden bilhassa bir ideal uğruna ölmekten korkmuyorum. ilk uçağa binmek gibi bir şey bu. Uçak bisikletten daha güvenli derler siz de binersiniz. Düşünmek de böyle. Demokrasi var derler siz de inanırsınız. Gerçekten insanların idealleri için yaşadığını sanırsınız. Gençlik yıllarınizda bomboş bir hayat yaşarsınız. Sürekli düşünmek iyi bir şey değildir. Sürekli düşünmek tehlikeli de değildir esasen. En sonunda günahlarinizla yüzleşir sonra tanrıyı yaratirsiniz. işte böyle baylar devlet düşünmeyenleri ve düşünmek için düşünenlerı sever. Hadi düşün bakayım. Yavaş yavaş kendinizi tanırsınız. Meğer düşünmeyenlerin gözünde korkunç bir adammışsıniz. Devlet ilk başta bütün düşünmeyenler gibi davrandı size sonra sen gel bakayım dedi. Anlat derdini babana. Bakın b.ktan bir hayatım var. Harekete geçemiyorum ama bu b.ktan hayatı da bir şeylerle doldurmak istiyorum dersiniz. Devlet resim yap der. Hadi ama benim hayalim daha farklı bir şeydi. Mesela öldürülmek. Merhamet kötü bir şey. Devletle ben iki düşmanız. Ama birbirimizi anlıyoruz.