bugün

düğün muhabbetlerini sevmiyordur. birilerinin zorlaması üzerine gelmiştir. ilk fırsatta kaçmayı düşünüyordur.
geleni gideni takip edip dedikodu yapmak için oturan insanlardır.
durumları ayağa kalkmaya müsait olmayan er kişilerdir.
düğünleri sevmeyen oynamayı beceremeyen insandır.
zorla dansa kaldırılmak istenmeyen insanlardır ya da yakın aile dostu değillerdir, oturma düzeni öyle planlanmıştır.
kreması kendinden geçmiş pasta, ılık limonata içmek için gelmiştir
yada ayıp olmasın dıye gelmiş yada getirilmiştir sanırım bu ben oluyorum.
kendi aralarında takılırlar. Ya garibandır ya da yabancı. Sadece tebrikte halka karışırlar. Kadınları milletin kıyafetine yorum yaparken erkekleri tespih sallar.
damadın veya gelinin çok uzaktan akrabası olan. ayıp olmasın diye düğüne gelmiş insanlardır. pek fazla eğlenceye karışmazlar, oturdukları yerden kısmen alkış yapar ve aralarında muhabbet ederler.
sırf hatır için gelmiş , dağıtalacak pastayı yedikten sonra gidecek olan düğün sahibinin akrabası olmayıp tanıdığı olan kişilerdir.
muhtemelen, chp kadın kolları toplantısına gidiyomuşçasına giyinen anne kişinin "sen daha hazırlanmadın mı allahın cezası, akraban onlar senin akraban, yürü kalk giyin!" şeklindeki tepkisi eşliğinde zorla götürülmüş kişidir.
zorla getirilmiş olma ihtimaliyle eğer düğün alkolsüz ise o sıradaki inci gibi dizilenler emin olun pek ayık değildir.
yemek yemeye gelen insan tipidir. açlık insana her şeyi yaptırır.
benim gibi oynama özürlü biri için, gayet olası bir davranıştır.
köylerde genelde köyün delikanlıları kapar o yerleri ellerinde kutu efeslerle oynayan güzelim kızları vay bee nidaları içerisinde izlerler begenilen kızların arasında yanındaki arkadasının akrabaları da varsa gecenin ilerleyen saatlerinde alkolünde etkisiyle kavga cıkması muhtemeldir he unutmadan bu anlatılan tayfa öyle oturup da izlemez sürekli ayaktadır ya da en fazla biraların zulalandığı arabalara yaslanırlar.
Ortamı en iyi kesen insan topluluğu gece hep beraber bir yerde toplanıp dedikodu yaparlar.