bugün

hasstayım bizim tırreklerin "düz vites zevkli abi", "motoru hissedecen moruk" triplerine.
sanki altında 4.6 camaro ne bileyim mustang var. 1,2 litre 70 beygir sikimdirik arabayla ne motoru, ne hissetmesi?!
otomatik vites candır. sol ayağı altına kıvırıp keyif yaparak sürmektir.

not: 5 sene düz vites tır kullandım.
otomatik vitesten daha iyidir otomatik ne hem akülü araba gibi.
Otomatik vites de araba sürmenin nesinden zevk alcam amk. Düz öyle mi ? Bascan gaza motor bağırmaya başladı mı tak diye atıcaksın sonra bi daha bi daha.

Manuel vites Ronaldo ise otomatik vites PTT 2.lig siyahi topçudur.
En iyisidir. Motorun o seksi sesini otomatik vites de alamıyorsun. Otomatik vitesin amına koyim, tork konvertorü yüzünden performans düşüşü oluyor. Leon fr olucak altında otobanda 5ten 3e çekicen vutututu.
Yeni ehliyet alacaksanız düz vites araba ehliyeti alın. Zaten otomatik kullanmak çok kolay. Ama otomatik alırsanız düz vites arabayı kullanamazsınız. Ayrıca kalabalık şehirlerde (özellikle ankara, istanbul) düz vites araba kullanmak hamballıktır.
ikisinide kullandım, şimdi otomatiğe geri döndüm 2 senedir devam otomatik ile. Geçenlerde düz vites kullandım arkadaş alkollü olduğu için ben kullanmak zorunda kaldım. Ulan o ne gerginliktir öyle. ilk başlarda sanki ilk kez araba kullanıyorum gibi oldum. He sonra alıştım ama. Otomatik iyidir arkadaş. Ayağın boşta ooh.
araba kullananların pek de severek yapmadığı iş.
Tercih ettiğim olay.
Sol ayak rahat durmuyor...
cidden bi erkek olarak helal diyorum manuel vitestir bu arada.
istanbul trafiğinde sol ayak uyuşma derecesine bile gelir.
Niye ki ben kullaniyorum duz vites. Hem cok eglenceli bir surus keyfi var. Hele ki yokus kalkislarinda debriajdan ayagini hafif cekip gaza ufaktan basma keyfi anlatilmaz yasanir efendim.

Edit:sen yenisin galiba...
doğrudur salaklık madalyası takılmalıdır, çünkü dünya ülkelerinde artık olmayan bir vitestir, sırf Türkiye gibi benzinin 4 kat pahalıya satıldığı bir ülkede beş-on kuruş benzinden kar ederim diyen hanzolar kullansın diye, Türkiye'ye yönelik düz vitesli araba çıkartılmaktadır. avrupada amerikada anca müzede bulursun düz vitesli araba açık söyleyeyim, bu arada türkiye'de bu kadar kaza olmasının sebeplerinden biri de düz vitesin yaygın olmasıdır, otomatik vites her zaman daha güvenlidir çünkü direksiyonu sürekli iki elinle birlikte kavrama imkanın var...
işte biz bütün bunlara şoförlük diyoruz.
Yıllardır bu şekilde kullanmış bir sürücü için, zor olmayan hatta tercih edilendir.
Vites atmadan, araba kullanmanın keyfi mi olurmuş?
araba kullanmayı sevmekten geçmektedir. ama ne kadar severseniz sevin istanbul'da kullanmak için ciddi bir sabrı gerektirir.
otomatik vites coluk cocuk karı işidir . delikanlıyı bozar.
ya nolacağdı dedim içimden. biri de demiş yola odaklanamıyorum birader kusura bakma da sen düpedüz malsın o zaman. bir elin vitese gidiyor ara sıra ne kadar zor ki bunu yapmak zaten otomatik viteste araba sürmüş olmuyorsun araba kendi gidiyor bir nevi.
Otomatik çok cocuk işi geliyor bir sure kullanınca. Kullanmayı bilene ayrı bir zevki var.
Otomatik vites arac kullanmaktan azicik zor olan bir eylemdir. Tek zorlugu debriyaja basmak ve vites degistirmektir. Bütün kontrolü elinde tutmak isteyenler icin idealdir. Düz vites arac kullanmak daha zevklidir. Motor istenilen devire kadar cikartilir ve vites degistirilir. Ister yüksek devirde istenirse kücük devirde. Bu sayede de yakit tasarufu da saglanir.
Otomatik vitesli araclarda vites kutusu zor bozulur ama bozulunca da aracin yari fiyatina tamir masrafi cikartabilir. Düz vitesli araclarda daha ucuza mal olur. Ayaklar ve eller sürekli calisir. Otomatik vitesli araclarda sadece sag ayak calisir, eller de direksiyonda olur. Hatta bir cok otomatik vitesli arac kullananlara göre de avantajlidir. Hem otomatik vites hem de düz viteali arac kullanabilirler. Sürekli otomatik vitesli arac kullanan birisi düz vizesli aracta alisana kadar zorluk ceker.
uzun yolda ise ikisininde birbirinden farki yoktur. Tek fark son vitese kadardir. Ikisinin de seveni vardir.
Sahsim adina düz vitesli arac daha zevklidir.
otomatik vitesi tercih etmemiş insanlara örnektir. bir de bunun geri vites olanları var.
En güzeli

Otomatik vites akülü araba sürüyormuş hissi veriyor.
Fakirlik testlerimden biri;
Karşılaştığım ünsanlar bunu seviyorum dediklerinde kafa sallayıp geçiyorum.
Teknoloji ne içindi?
Hayatı daha keyifli hale getirmek, daha rahat yaşamak bile bu insanlara batar. Yarın, öbürgün sürücüsüz araçlar çıktığında abi öyle araba mı olur amk derler bunlar. Size teknolojiyi getirenin asıl amk.
Otomatik hiç kullanmadım ama bir daha araba alırsam kesin otomatik alırım.
kullananlar kendilerini daha hünerli sanar, ki öyledir de. işin kırılma noktası; düz vites kullanan otomatiği de rahat kullanır ancak otomatik kullanıcısı düz viteste afallar.
Özellikle istanbul ve ankara gibi trafiğin yoğun olduğu büyük şehirlerde sol ayağın uyuşmasına sebep olabilecek eylem.