bugün

Zerre umursamadigim olay. Duz de olsa yuvarlak da ben düzlükte miyim? Bana yeter. Hayır yani dünyanın bilmem kacyuzmilyonda biri kadar boyunuz var düzmüş yuvarlakmis ne tasa ettiniz. Bırakın onu uzmanı düşünsün.
Ya arkadaşım nasıl yuvarlak olur. Hadi yuvarlak diyelim nasıl döner? Ya şimdi o zaman bi yere gitmek için kaldıralım helikopteri dünya dönsün sonra geri inelim. Olmuyor ama öyle. Galileo uu da sevmezdim zaten uydurmuş bir şeyler kafasından. Neyse daha fazla sinirlenmicem. inanmayın kardeşim hurafe bunlar.
Sene oldu 2017 halen dünyanın şeklini tartışan insanlar var. Adam yuvarlaksa neden aşağıya gelince düşmüyoruz demiş. Ya tamam be kardeşim espri yeteneğin yerlerde, bari belli etme ya.
ciddi ciddi yuvarlak olduğunu kanıtlamaya çalışanlar var.
Bu ülkede nefes almak bile günah olmalı. Şu başlıkta enrylere bak verilen artılara bak.
Dunya yuvarlak degildir zaten. Geoittir. Bunu kucumsemeyin arada kilometrelerce uzunlukta fark var.
Çok saçma hatta öküzün boynuzları üzerinde de olabilir. Sahi dünya dönebiliyor mu?
durun lan. bu söylenenlere inanacak milyonlar var bu ülkede. bizi düşünmüyorsanız çocuklarımızı düşünün. ona göre geyik yapın.
nasıl bir konu bu böyle? bundaki amaç ne?

konuyu açan ve "dünya düzdür" diye bağıran embesiller; ulan oğlum, bunu bak başka yerlerde söylemeyin vallahi izotoplarla döverler sizi, benden söylemesi.
Bunu söyleyen bir de topluluk mu var? Hepsini toplayıp içeri atmak lazım *
yahu yıl olmuş 2017 üniversiteye giden çocukların tartıştığı şeye bak.
çok büyük saçmalıktır.

Dünya yuvarlak değil düzdür ve yurtdışı diye bir şey yoktur. Edirne'den sonrası uçurum arkadaşlar.

http://youtu.be/ZdOB7SIiZm8
böyle diyeni füzeye bağlayacaksın sonra fırlatacaksın uzaya görecek düz mü yuvarlak mı diye.

ayrıca marsa koloni kurarsak önden bunlar gitsin ya da dur gitmesin oradakiler şimdi ürer bu mal nesil çoğalır sonra.
Daha öncede dediğim gibi karedir abicim tartışmaya gerek yok.
Vay (aml<) biz yıllardır boğanın boynuzunun ucunda diye öğrendik.

Kaldırıldık...
tam bir saçmalık.

dünya dönüyor hissetmiyoruz, uzayda deli gibi hareket ediyor hissetmiyoruz, güneş kendi hızında seyrediyor, samanyolu keza uçuşta.

bu kadar hareketi hissetmemek mümkün mü.

o değil de, bu ay krediyi ödeyemiyorum o n'olcak?
dünyanın yuvarlak olması saçmalık değildir. gece gökyüzünde görünen hilalin üzerine düşen dünyanın gölgesi, dünyanın yuvarlak oluşunun basit bir göstergesidir. dolunay harici, ayın üzerinde gördüğümüz oval gölge dünyaya aittir. üzerinde yaşadığımız kıta güneşe sırtını döndüğünde hepimizin bildiği gibi gece oluşur. güneşin ışığına engel olan dünyanın gölgesi ise ayın üzerine düşer.
bkz: https://robertlovespi.fil...dpress.com/2014/08/cc.jpg dünyanın yuvarlak olduğunu ayın üzerinde düşen gölgenin oval oluşundan basit bir şekilde fark edebilirsiniz...
kafası karışanlar için bir de gif koyayım: http://moongazer.x10.mx/w...-phases/Moon-Phases-N.gif

bunları geçersek, evrendeki sabit fizik yasaları bi' düz, bi' yuvarlak gezegen oluşturamaz. ya bütün gezegenler yuvarlak olmalı, ya da hepsi düz olmalı... düz dünya teorisini savunan insanların fazlaca paranoyak olduğunu düşünüyorum. küresel güçlerin, dünyayı kontrol etmek isteyen banker çetelerin hepimiz farkındayız. zaten adamlar da artık kendilerini gizlemiyorlar. ama bu adamları gözünüzde o kadar da çok büyütmeyin. nihayetinde senin benim gibi insanlar... zekaları, imkanları kısıtlı... düz dünya teorisini savunan insanların nasa'nın sadece dünya üzerinde değil, tüm evren üzerinde manipülasyon yaptığını iddia etmesi gerekir. bu zamana kadar bize anlatılan fizik kuralları, güneş sistemi, yıldızlar, süpernovalar, maddenin yapısı, atom, atom altı dünyası, milyarlarca galaksiler, trilyonlarca yıldız ve gezegenler, karanlık enerji, karanlık madde, big bang, entropi, big crunch vs vs evren hakkında aklınıza gelebilecek her şeyin aslında birer insan ürünü kurgudan ibaret olduklarını iddia ediyorsunuz demektir. bu mümkün değil. matematiğin evrene uyumu ortada, bu uyumluluğun da aslında sahte olduğunu kurgu olduğunu iddia etmek çok komik. siz nasa'nın ve diğer kuruluşların, ya da siz insanın bu kadar zeki olabileceğini iddia ediyorsanız baştan kaybetmişsiniz.
oha allah belasını versin, yıllarca inandığımız doğrular aslında koca birer yalandan ibaretmiş.

dayanamam buna ben Ay' a taşınıyorum.
en alta indiğimizde hala merkezden çekildiğimiz için düşmüyoz knka. yani mantıken alt üst yok. öyle diyorlar yani yoksa uzaya çıkıp dünyaya baktığım yok.

ama sagan'ın mantıklı bir test-uygulama videosu var onu açıp izleyebilirsin, beni ikna etti keranacı.
Düz olsada yuvarlak olsada yaşanılacak biyer değil aq.
Her bilim adamı da gündeme gelmek için saçmaliklar uyduruyor bence kesinlikle yuvarlaktir yere düşmeme sebebimiz de açık ve net bir şekilde yer çekimi kuvvetidir.
Baklava dilimi olsaydı o zaman etrafta bu kadar yusyuvarlak tostoparlak insanlar yerine baklavası bol tipler dolaşırdı.
Ah Dünya naaptin sen bize haberin var mı?
Önce alt kısımlarının, sonra üstün kaybolması nasıl kanıt lan? Düşerken sanki; önce üstü kayboluyor. Ufuktan giden gemiler, cehenneme dökülmektedir. Açın şu gözünüzü.
nasa youtube den canlı yayın yapıyor oraya bi bakın . he bide gök yüzünde gördüğümüz ay aslında ay değil hatta o gördüğünüz yuvarlak değil çok gen .
dünya delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı.