bugün

Bedava yani hiç bir ödeme yok.
imkansızdır. bu kadar fırsatçı bir dünyada yaşayıp böyle ütopik bir şey düşünmek gerçekliğin gerisinde, arkasında kalmaktadır. kapitalizmin getirmiş olduğu sömürü politikası parayı düzenin çarkını döndermekte olan bir amaç olarak görmektedir. bunu halk böyle düşünebilir. her şeyin parasız, bedava olması gibi. fakat yaşadığımız güzel topraklar dahi parsel parsel satılmış birileri tarafından. neyin bedavası arkadaş.
TAMAMEN BELEŞ OLMASIDIR YANi.
http://www.youtube.com/watch?v=wkpKUKhr_D4
sıfır ücret yani.
kesinlikle olmayacak şeydir. insanlar diğerlerinden daha iyi olmak için savaşırlar bu da rekabeti doğurur. ben mühendis olup telefon yapıcam ama hiçbir şey yapmayan adam benle aynı şeyi kullanacak. neden yapayım ki o zaman? rekabet iyidir. para sadece rekabetin skorunu tutmaya yarıyor. iyi mücadele eden iyi yaşar. kaldı ki insanların beyinlerini kullanma konusunda ellerinden gelenin en iyisini yapmadıkları bir dünyada, hiç olmayacak şeydir.
Kim niye çalişir enayi nasil medeniyet gelişir çopleri kim toplar kim bişey uretir ben yemek yaptiysam baskasinin yemeye ne hakki var rizam olmadan ne deli sacmasi sacma salak dusunceler bunlar ya.
Kimse çalışmazdı o zaman haliyle üretim de olmazdı ve böylelikle parasız da olsa alınacak hiç bir şey bulunamazdı ve parayı tekrar icat ederdik sanırım birileri de kalksın çalışsın biraz diye.