bugün

hala akpli olmak.
Kemalist olmak tabiki.
Askerliği vatan görevi sanmak.
(bkz: Cahilliğin Bu kadarı ancak tahsille mümkün)
Tecrube edilerek ogrenilen seyi tekrar tecrube etmek...
batı medeniyetlerinin temeli olan ırkçılık ve kölelik tir.
dünyada değil belki ama türkiye'de kürt ırkıÇılığıdır.
Anneyle bababın seviştiğinden haberdar olmamak.
kendi ülkesinin kurtuluşu ve kuruluşu için her türlü fedakarlığı yapmış olan kişilere bok atmaktır illaki atatürk demiyorum osman bey osmanlı kadını padişahlarına laf atanlarda var aslında herşeyi abartmadan sevmek gibisi yok.
En büyük cahillik kendini bir "insan"? olarak diğer bütün canlılardan üstün olarak görmektir.
En buyuk cahillik kendini bir pok biliyor sanmakdir.
fransiz ihtilali basladiginda, ac olan fransiz ahalisi zenginlerin malikanelerine akin etti. yagmalama basladi.
bu sirada, bir malikanenin mahsenine inen halk, burada bulunan ficilardaki saraplarin hepsini icti.
ne var ki, bu ficilarin bir kisminin icindeki bulunan boyalar da icilmisti.
likir likir icilen boyalar nedeniyle yaklasik 60 kisi hayatini kaybetti.
bilmediği bir konu hakkında o işin üstadıymış gibi atıp tutmak. kimse seni bilmediğin için yerin dibine sokmayacak sus be kardeşim. bari sus da bildiğini sansınlar.
Metal Müzik dinleyenlere satanist gözüyle bakılmasıdır. Gerçi sanırım Doğu ülkelerine has bi durum bu.
dünya tarihine geçecek kadar iddialı bir cahillik değil ama bir anımı paylaşmadan edemeyeceğim.

üniversite 2. sınıfta türk dili dersinde dillerin doğuşuyla ilgili teorileri anlatıyordu hoca,çocuğun biri kalktı " hocam geçen discovery'de izledim,çocuğu 5 yaşına kadar bir yerde bekletiyorlar,kendiliğinden arapça konuşmaya başlıyor" dedi. Hoca utandı,ben utandım oradaki aklı başında olan herkes utandı çocuğun yerine ama o utanmadı. Hoca ben pek ihtimal vermiyorum varsa link filan atarsın dedi ve çok şükür hızlıca geçiştirdi mevzuyu. bir oh çektik,acı hatırası kaldı.
okuma yazma bilmemek.
göt kılı olmak.
well, there is only one possible answer and it's definitely abrahamic religions.
dünyanın bir düzlük olduğunu sanmak.
ırkçılık ve savaşlardır.
türk milliyetçiliğini faşizm olarak görmektir.
allaha inanmamaktir.
kadını nikahına alınca mal tescili yapıyorum sanıp hizmet bekleyen erkeklerdir.
Kars ta Merrt e ve Gizem e yapılanlardır.
cahiliye döneminde kızların diri diri toprağa gömülmesinden sonraki en büyük cahillik; türkiye cumhuriyeti'nde halkını katleden bir insanı lider olarak seçmektir.
şu an aşırı sinirlenmiş durumdayım, bu adam neden ölmüyor?
güncel Önemli Başlıklar