bugün

ilk artın benden fakat daha mantıklı yaklaş olaya. Dünya sınav yeri değilse ve kimse ödüllendirilmeyecek yada ceza çekmeyecekse . O bebek katilleri yada tecavüzcülerin her şey yanına kar kalacak. Asıl bu adalet mi ?
Dindar arkadaslarin anlamak istemedigi sey, insan sinava kendi istegiyle girer. Kendi istegimle gelmedigim dunyada bu neyin sinavidir ?
bu nasıl sınav?

fakir olursun sınav dersin hasta olursun sınav dersinde 3 yaşında ki çocuklar tecavüzden ölüyor bu kimin sınavı kendini bile anlayamayan çocuğun mu? peki iyi olmamızı merhametli olmamızı isteyen gay ve alkol kullanılıyor diye sözde bir kavmi yoketmiş tanrı el kadar çocuk canice öldürülürken nerde?

bu dünya da adalet yok. herkesin yaptığı yanına kar kalacak sadece kendimizi avutuyoruz yok kul hakkı yok allaha versin cezasını yok mahşer günü hesaplaşacağız hepsi adaleti arama isteğinden doğmuş avutmalar.
bezm alemini bilmez verdiği sözü hatırlamaz sonra gelmek istemedim der,
aklı yok idrak etmez bebeğin sınavı ne der,
bu işi anlamak istiyorsan beynindeki hücreleri biraz ger.
Kesinlikle bir sınav yeridir.

Sbs vardı
Ygs lys vardı
Yazılılar sözlüler var
Yds var
Kpss var
Sonra uzmanlık doçluk sınavı var

Var da var..
30 yaşıma geldim hala sınavlara giriyorum. sertifikasıydı mastırıydı bilmemnesiydi... evet dünya sınav yeridir mk.
Evet bu sıçtığımın dünyasında bi rahat edemedik.
Değildir. Bir kere sınava isteyerek girilir. Siz hiç istemeden bir sınava girdiniz mi? Tanrı bizi sınıyorsa, bize sordu mu bu sınava katılmak istiyor musunuz diye?
(bkz: Eşofmanlı şevket hoca)
Dünya eğer sınav yeri ise biz 1 dk ile geç kalıp alınmayanlardanız. Öyle bathsız , öyle umutsuz.
Dünya sınavın ta kendisidir.

O değil de bir sınavı kazanayım derken diğerini kaybediyor gibi hissediyorum. iki dünyamı da kazanamayacakmışım gibi. Bazen diyorum ki kendi kendime, ümitvar ol belki kurtuluşa erersin. Kurtuluş dediğim cennet. Bazen de yine kendi kendime cayır cayır yanacaksın, cehennemi hayal etmeye çalışırken bile kötü oluyorken gerçeğini yaşarken neler hissedeceksin kim bilir diyorum. Velhasıl şu hayatta çokça gaflet yaşıyoruz, hatta çıkamıyoruz içinden bu gafletin. Dünya hayatına öyle sarmışız, amaçlarımız o kadar bu dünyaya yönelik ki. Gönül ister ki imanımız tam olsun, şeytanın oyunlarına aldanmayacak irademiz olsun. Ama bunun için çaba sarf etmiyoruz ki, gönül istese ne derece etkisi olacak.