bugün

ergenliğimde yaptırdığımı düşünürsek, onay verebileceğim iddia.
bir de içinde dövme yaptırma isteği olup bunu gerçekleştirememiş olanlar vardır. onlar da psikolojik sorunlarıyla yüzleşemeyen, insanları dövme yaptırıp yaptırmadıklarına göre ayıran, kılık kıyafetlerine karışan tipler olarak görülürler. psikiyatrlar halka bunu da açıklamazlar .
" Hepimiz sorunluymuşuz demek ki " tepkisi vermemi sağlayan iddia.
dövme yaptıranlardan ziyade, dövme yaptıranları hakkında yorumda bulunması kişilik bozukluğunun göstergesidir.

not: dövme ile münasebetim oldukça küçükken sakızdan çıkan dövmelerle olmuştu.
Kişilik sorunu olmayan insanların azlığına bakılırsa dövme yaptırmış olmanın sorunları olanları tespit edecek olup olmaması çok da fark etmeyecek durumdur.
zaman zaman haklılığı görülmüş durumdur. bir çok kişi aslında o an bir yerlere mesaj vermek ya da kendini göstermek için dövme yaptırır. yani tabii ki fikirlerini göstermelidir. ama bir insan vücudunun bir çok yerine dövme yaptırıyorsa sıkıntılı insandır.
(bkz: hassiktir be rıfat abi)
dövme yaptırmak günahtır. derinin altına su geçmez, kişi cünup gezer. allah affetsin.
allah'ın bahşettiği vücudu bozmak istemi zaten başlı başına bir kişilik sorunudur.
Arkadaşım günahı beni ilgilendirmez yapan kişiyi ilgilendirir fakat bazı Dövmelere cidden anlam veremiyorum. Örneğin kuzenimin hayatı müziktir koluna solo anahtarı yaptı bunu anlarım fakat gidip abuk subuk bir kuru kafa veya ejderha yapmanın anlamı nedir?