bugün

yere tükürüyorlar.
(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
'biz iyiydik böyle mutluyduk, kaliteliydik, azıcık aştık, kaygısız baştık, zibidiler bastı zikti attı ortalığı' diyen kaliteli yazarların haklı sebepleridir. endişeye mahal yok bir süre sonra hizaya sokarsınız siz onları. lanet dördüncü nesil!
(bkz: sözlükte kuşak catışması)
2.514 kişinin hepsinde bulunmayan özelliklerden yola çıkarak dile getirilebilecek sebeplerdir. bu nedenle nefretin sebebi temelsiz kalacağından, genelleme 4. nesil üzerinde toplanamayacaktır.

ayrıca; nedir bu 4. nesil antipatisi anlamış değilimdir.
(bkz: bu entry ni kötüledim)
başlıca sebebi diğer nesillerden nefret etmemeleridir.

(bkz: orijinal fikirler/@karin)
- dördüncü nesilden nefret ediyorum anne.
+ neden yavrum?
- hepsi çok pis! sarımsak yiyor hepsi. hem de her öğün! tuvaletten çıkınca ellerini yıkamıyorlar. bir de hepsi şişman ve çirkin! bööööğğğğğ! yatmadan önce de dişlerini fırçalamıyorlarmış...
+ aman da kınalı kuzum kızmış mı arkadaşlarına? aman da aman... hadi şimdi boş ver onları da, yat uyu.
- ama rüyama giriyorlar anne...
(bkz: kick the baby)
4.nesilden beklentiler.
(bkz: eskiden buraları dutluktu)
5 veya 6 nesil geldiğinde lanet 5 nesil, lanet 6 nesil denilecek durum. bir takım şeylerin kabullenilmesi zor olur ama er yada geç olur.
sözlüğe doğru düzgün entry girmeleri, anket açmamaları, nitekim 2.nesil yazarlar anket açma başarısı gösterebiliyor.
henüz beşinci neslin gelmemesi, gibi sebeplerdir. *
"dört" sözcüğündeki "t" harfinin, "dördüncü" derken yumuşayıp "d" harfi olmasıdır. diğer nesillerde bu yoktur.
sözlüğü 4. nesillerden biraz daha önce keşfettiği için ne oldum delisi olmak bu sebeplerden biridir. bir de insanları nesilleri yüzünden genelleyip, yargılayıp, bütününden nefret etmek beceri ister heralde, ben anlayamıyorum şahsen.
kendini kontrol edemeyen yazarın, gerçekten de kendini kontrol edemediğini kanıtlayan başlık.
(bkz: polemik yaratma)
(bkz: 1 nesil oldun da adam mı oldun)
(bkz: 2 nesil oldun da adam mı oldun)
(bkz: 3 nesil oldun da adam mı oldun)

(bkz: n nesil oldun da adam mı oldun)

adam yazmayı bilmiyorsa bu tamamen kendi nefret edilesiceliğidir. neslini bağlamaz. bu nesillerin göbekleri beraber mi kesilmiş ?

nesillerin tek üstünlüğü -ki ne kadar önemlidir tartışılır- sözlükle alt nesillerden daha önce tanışmış olmalarıdır.

tanım: olmayan sebeplerdir.
tanım: dördüncü nesil yazarlar arasında kendilerinden daha iyi entry girenler oldugunu anlayıp çekememe durumunda yazarlarda beliren saçma nefret etme nedenleri silsilesi..

(bkz: yok böyle bir şey)*
başlıca sebebi belki bu nesilin kendilerini geçme yetenegine sahip oldugunu fark ettiklerinden olsa gerek.
Bazı yazarların dördüncü nesil yazarlardan nefret etmelerinin sebebi aşağıdakilerden hangisidir?

a)merkezi popülaritenin zayıflaması
b)merkezi popülaritenin zayıflaması
c)merkezi popülaritenin zayıflaması
d)hepsi

(bkz: lassie bize bir şey anlatmaya çalışıyor)
nesil çatışması orta yolu bulmak adına iyi gelişmedir. yeniliklerden kaçmak sizi büyük yapmaz. o noktadan sonra sadece kendi dünyanızda büyük olursunuz.
(bkz: yaraka)
moderatörler.

ulan utanmadan resmen cevap yazdım, utanır gibi oldum yanaklarım al al oldu be ya.

sebebi ziyaretime gelecek olursam, bu olayın bir numaralı sebebi şüphesiz moderatörler ya da bu sözlüğü kuran admin mi diyorlar * odur.

nedenine gelince, insanları gruplandırırsan insanlar diğerlerinden üstün taraflarını ortaya koymak için ellerinden gelen her şeyi yapar.. nitekim de yapıyoruz hep beraber. * *

4. nesiller "ulan bizde yazıyoruz sizde yazıyorsunuz" hatta "biz sizden daha iyi şeyler yazıyoruz" gibi söylemlerde bulunurken, önceden gelmiş fosilleşmiş nesiller de onlardan çay servisi bekliyoruz...

(bkz: hocam gerçekten ayıp oluyor)

hepimiz en üstte insan, altında uludag sözlükte yazarız. yazan herkesin entry girmek için bi bilgisayarı var. beyin desen az çok hepimizde..

tamam sinirlendim ben biri çay versin... *
sözlüğe üye olan son nesil olmaları. ileride şunları da sırasıyla göreceğiz.

(bkz: beşinci nesilden nefret etme sebepleri)
(bkz: altıncı nesilden nefret etme sebepleri)
(bkz: yedinci nesilden nefret etme sebepleri)