bugün

"Sevgilim var"
"Seni arkadaş olarak görüyorum"
"Sen çok iyisin ama olmaz"

Kahretsin. Ben duymaktan bıktım onlar söylemekten bıkmadı.
yine bugün aynı saatte mi çıkacaksın?
çıkış saatinde bir değişiklik olmaz dimi?
nerdesin?
her şey düzelecek...(miş)hiçbir şey düzelmeyecek yalanlara inanmaktan bıktım be kardeşim herkesi kandırayım tamamda kendimi neden kandırayım ki?
ehonomi çoh eyi.

ya bunu ciddi söyleyenden de, çomarları taklit ederek söyleyenlerden de bıktımmmm.

ekonominin anasını siktiniz başlatmayın mizahınıza da çomarlığınıza da.
Fazla gerginsin.
Kandırıldık.
Sabrımızı sınamayın.
Ehonomi çooh eyi gibi siyasi litaratüre giren sözlerdir.
Bıkmak ne kelime!
pörtlek gözlü papağan suratlının tv'den gelen her hangi bir sözü, insanı delirtmeye yetiyor.
takma ya boşver, geçer zamanla.
çok güzelsin , niye sevgilin yok, ne zaman evleneceksin vs vs..
"az Zayıflasan güzelsin aslında."

Gerçekten bıktım. Ya hiçbir yorum yapma ya da açıkça çirkinsin falan de işte ne lafı dolandırıp nefret ettiriyorsun ki insanı kendinden.
Çok iyisin, çok hoşsun, ay ne kadar tatlısın, yok şu kadar ballısın, ya bu gece bana gelsene, yok efenim çok yakışıklısın... yapmayın kızlar hep arkadaşıma söylüyorsunuz bunları beni de görün arada.. bende çok ponçiğim. Tanısanız çok seversiniz.
Nasihatlardır.
yok öyle bir söz. bıktırdığı an çenemi kullanıyorum.
Kandırıldık yanıldık. Valla ne yalan söyleyeyim, sonuncusu bana epey koydu. Kanıma falan dokundu. Küfür etkisinden epey bir fazla. Yandaşların sindirim sistemini araştırmak lazım.
Geniş çaplı operasyon başlatıldı.
Şiddetle Kınıyoruz.
Neyse hayırlısı olsun.
Takma kafaya.
Tamam gençler bu son cümle bitsin bırakacağım sizi . (Bırakmadı)
Otobüsümüzün hareket saati gelmiştir.ve ayrılık anadan yardan sıladan arkadaştan.
Sıkma canını. Dinleme o şarkıları.
Kafana takma ya.

Ha sağol ya sığırım benim, bunu dedin ya ufkum açıldı.
olacak inşallah!

yeter söylemeyin artık. siz böyle dedikçe kelimelerin içi boşaldı.
anlamını yitiren daha neler neler...
(bkz: bakarız)
sabreden derviş, muradına ermiş... mi acaba
pazartesi ben sana geri öderim. neden salı değil, perşembe ya da cuma değil de hep pazartesi?
"hayattaki şansım"

genelde gençlerin dilinde. sosyal medyada görmekten bıkmıştık ama bu söz artık gerçek hayatta da bıktırdı. en ufak bir olumsuzlukta "hayattaki şansım" deyip gülüyorlar falan. biri senden önce toplu taşımada yer kaptı, çakmağının gazı bitti, bağcığın çözüldü diye şanssızım diyorsan zaten şanslı olmayı hak etmiyorsun. bugünlerde de korona yüzünden diyorlar bunu. ulan adam 90 yaşına gelmiş böyle bir şey görmemiş, o senin kadar isyan etmiyor. hem de riskli grupta olmasına rağmen.

türkçe'de binlerce kelime var, sayısını tam bilmiyorum. sıkışıp kaldığımız kelimelere bak. aha bu da bizim "hayattaki şansımız"