bugün

sözlük anlamı olarak duyguları derinden yaşayan amma velakin günümüzün tüketim erkeklerinde duygularını salmak suretiyle oral yada anal yoldan dışarı atarak açıağa çıkartan (bkz: erkeğin elinin kiri); hatta böylesine bir sindirime sahip oldukları için bir nebze imrendiğim erkek kişi veya kişilerdir.
Af buyurun ama sikilmeye mahkum erkektir.
yeri geldiği zaman az biraz ihtiyaç duyulan erkek iç güdüsü.. "sabahları saçlarınla uyanmanın beni nasıl mutlu ettiğini. omzumda yattığın gecelerde, karanlıklara "bitme" diye yalvardığımı. anlar sandım anlamadı..."
henüz türklerde böyle bir türe rastlanmamıştır.
kadınsallıkla karıştırılmaması gerekir. altın günü ne alaka lan, öyle kadın aktivitelerinden hoşlanıp kadınlarla sanki kadınmış gibi hareket etmez duygusal erkek. duygusal acılarını şiddet uygulayarak dışa vurmak isteyebilir. o zaman da çıkıp altın günü mü diyceksiniz amk? alındım şimdi.
duygu: duyularla algılama, his.
duyu : insanların ve diğer canlıların, dış dünyanın uyarılarını görme, işitme, koklama, dokunma ve tatma organlarıyla anlama yeteneği,hasse.
duygulu: duygusu, duyarlılığı çok olan, kolay duygulanan, içli, hassas.
duygusal: duygulara dayanan, duygularla ilgili, hissi; duygunun ağır bastığı, duygunun aşırı etkilediği insan.

duygusal insan, hislidir, duyarlıdır. romantiktir belki, ama hisleri galeyana getiren her uyarıcıya karşı duyarlıdır. haksızlığa öfkelidir, baskıya isyankardır, şiddete karşıdır, gerektiğinde şiddete ayniyle mukabele eder, estet objeye nazardan haz duyar, çirkinliklerden kaçar, saygılıdır, saygı görmek ister, saygısızlık karşısında onuruna sarılır korur. velhasıl duygusallık daraltılmaması gereken kavramdır. aksi halde duygularımızı bastırırız, olmadığımız kadar hissiz görünürüz.
insan bütün duyarlılığı ile, hisleri ile, elbette hislerine yenilmeden; insanlığı, çevreyi içinde var olarak, etkileyerek, etkilenerek yaşamalıdır, kısıtsız, baskısız.
Temel nitelikleri olarak:
-Küçük jestlerle mutluluk yaratan
-Sevdiğiyle beraber ağlayan
-Hayır ve istemiyorumdan anlayan
-hisli
-sadakatli
-hassas
-kırılgan
olan erkektir.
ikizler burcu erkeğidir.
ama çoğu yediremediği için yalnız başına ağlar, kimseler bilsin istemez. içinde ateşler yanar.
(bkz: yengeç burcu erkeği)
kadınlar tarafından teoride beğenilen, lakin iş pratiğe geldiğinde tercih edilmeyen erkek modelidir. zaten erkek denen canlı kendini kadına kabul ettirebilmek, beğendirebilmek için yaşayıp, hayatını tükettiğinden duygusal erkek denen bu erkek alt türüne sadece üzülmek, kullanılmak ve yıpranmak düşer hayatta. kendi iç sesini dinleyip kendi olabilen erkektir aslında duygusal erkek ama pazarda rağbet görmez ne yazik ki.
kadının duygusalı yada erkeğin duygusalı olsun farketmez duygusal bir ruh her iki cinsede acı çektirir.
bayan tarafından sevimsiz bulanan erkektir. zira hep güçlü erkek görmek isterler karşılarında sanki erkek insan deilmiş gibi.
doğuştan duygusal erkektir.

görsel
yer yer yay burcu erkeğidir.

Her erkek duygusaldır, mutlaka olgunluğunda sessizce banyoya gitmiştir yada tek başına balkona çıkıp bir sigara yakmıştır, karşı cinsleri için tek problem bunu belli dozajında belli edip edememesidir.
dünyanın en mide bulandırıcı, tiksinç, şimdi nasıl denir, afedersin amına koyduğum bir şey.
herzaman üzülen erkektir özdemir asaf üstad çok iyi anlatmıştır bir şiirinde,

Duyguluysan işin zor,
Yaşamda yeniksindir.
Duyguluya sor,
Ona aşkları da acı verir.
balıktır balık.
genellikle yengeç burcu olan erkek tipidir .
bir cezmi ersöz lafıyla özetlenebilirler. yedek sevgili. kadınlar açısından genelde istenebilecek erkek türü değildir. erkeğin doğadaki rolüne pek uygun olmayan insanlardır ve her daim içlerinde bir takım şairler vardır. kimisinin ki açığa çıkar kimisinin ki ciğerin ortasında bağdaş kurup oturur.
ilişkiyi duygusallaştırdıkları andan itibaren siklenmemeye başlarlar efenim.
genelde mutlu olamayan erkektir, çünkü karşı cins her zaman duygu yoksunu ama cool görünen bi tipi hemen hemen her zaman bu tipe tercih eder. lafta saçma görünse de durum bu.
"nefret ettiğim erkek tipi"diyen erkeklerin olduğu erkek tipi.*
gördüm ki bir çok insan ezik, pasif, pısırık erkekle duygusal erkeği bir birine karıştırıyor. tuttuğu elinde kalan, hayatta bir baltaya sap olamamış, tutunamayan erkek duygusal erkekle karıştırılmamalı. duygusal erkek tam tersine çok güçlüdür. karşınızda göz yaşı dökebilir ama bunun zayıflık olduğu yanlış bir algıdır. insan değer verdiği bir şey için ağlamayacaksa, üzülmeyecekse niye insandır ki? erkeklere neden böyle bir misyon yükleniyor? kusura bakmasınlar ama bana kalırsa kadınlar genel olarak ne istediklerini bilmiyorlar, ne istediklerinin farkında değiller.
duygusal erkek için 'bana bakamaz, beni koruyamaz, çocuklarıma baba olamaz' diyen kızın nohut kadar aklı da yoktur duygu hakkında bilgisi de yoktur net. kusura bakmayın.
duygusallığı sikiline kadar tavırlarında kararlı olan erkektir. çok fazla yalnızlık yaşadığı için örselenir. hepsi karşınızda göz yaşı dökmez. döküyorsa eğer, sıkıntıları taşıyabileceğinin üstüne çıkmış demektir. kimse sevmez bu tipi, ota boka ağlanır mı lan dendiğinde de verecek cevapları vardır ama yine de kırmak istemez karşısındaki insanı. o derece duygusaldır bu erkek. çok düşünür, alınganlık da sınır tanımazlar. karşı taraftaki insan onu baz alarak bir şey söylemese bile, bu erkek o denileni alır haftalarca içinde taşır. kısacası kızlar tarafından bile hor görülen bu erkeği, diğer erkeklerin nasıl örseleyeceğini siz düşünün.
suçlu sen değilsin, yapını sikiyim duygusal erkek. * * *
güncel Önemli Başlıklar