bugün

çok duyarlıyız. biri kaza geçirir yardım edeceğiz diye, kaza geçiren insanı karga tulumba arabamıza bindiririz, 112 nin gelmesini beklemeyiz, kurtulma şansı olan insanın sağlığını alırız duyarlıyız ya,

bir ermeni öldürülür ve birilerinin hatası tüm türk ulusuna yüklenir, biz suçluyuz dercesine hepimiz ermeni oluruz, ama o katilse türk ulusunun suçu ne demek aklımıza gelmez duyarlıyız ya,

israil siyasi çıkarları için filistin'i kuşatır, masum insanları öldürür, hepimiz filistinli oluruz, benim savaşlar vererek, çile çekerek sınırlarını edindiğim milletim bayrağına adice yeni bayrak eklemeye çalışan teröristler tarafından şehit edilir ve benim askerim karşılık verdiğinde, her ülke avazı çıktığı kadar karşı çıkar, apo denen hıyarın haklarını savunur, israil'in filistin'i kuşatmasına göz yumar, ama benim duyarlı halkım filistinli olmaktan vazgeçmez, duyarlıyız ya.

hangi ülke bugüne kadar haksız yere şehit edilen türk askeri için, türk oldu?

türk'üm ve duyarsızım.
yolda yürümektesiniz ve kenarda oturup ağlayan bir genç kız gördüyseniz tabiki de duyarlı bir türk insanı olarak onu en yakın kafeye davet edip dertlerini çözme ümidiyle sıcak samimiyette bulunabilirsiniz.
elektrik hiç kesilmesin ama elektrik santrali de yapılmasın;
metropolde yaşayayım, özel arabam olsun ama hiç
trafik olmasın;
cep telefonum her yerde
çeksin ama sokağıma baz istasyonu yapılmasın;
benzin ucuz olsun, istediğim kadar yakayım ama çevre de kirlenmesin; et yiyeyim ama hayvanlar kesilmesin;
cennete gideyim ama ölmeyeyim!

- ortalama 'duyarlı' türk insanı.