bugün

hiç bir samimiyetinizin olmadığı herhangi bir yerde rastgelmek zorunda kaldığınız insanların hayatınızı ayak üstü bodoslama sorgulamasıdır. ömür tüketirler, hayat boyu özellikle sıkıntılı zamanlarda daha çok karşımıza çıkarlar. kafanı zaten cırmıklayan, bir şekilde uzaklaşmak istediğin sorunları bunlar 2 dakikada önüne koyar, ebeni siker sonra siktir olur yoluna giderler. lan anam babam sorsa zoruma gider. arkadaşım sorsa canım sıkılır. sen hangi dondan çıkıpta hayatımı didikliyosun? nerden tanıştım lan ben senle?

hele ki bu hiç bir sorununuza yardımcı olmamalarına rağmen sanki sorunlarınızla çok ilgiliymiş pozundaki tiplerle tekrar tekrar karşılaşmak zorundaysanız allah yardımcınız olsun. çünkü aynı soruları her görüşmenizde tekrar tekrar sorarlar. hatta daha detaylandırıp üstüne yorum yapıp yarayı daha bir deşerler.

başlıca soruları:

- okul ne zaman bitiyor? (zaten okulu uzatmışsındır. üstüne tuz biber olmak bunun vazifesi)

- annenin hastalığı nasıl? (lokman hekim mi oldun amk)

- iş buldun mu? ne zamandır iş arıyorsun? yaş kaç oldu? (uzun süredir iş arayan bir insanı sikmek için bundan ala sorular olmaz)

- maaş ne kadar? (ebenin amı kadar)

- evlilik ne oldu? (ananın amı oldu)

- çocuk ne zaman? (belki karım belki ben kısırım ne soruyon dingil)
(bkz: sabah deniz çarşaf gibiydi insanı)