bugün

--spoiler--
DUMAN adlı grup yeni albümündeki rezil parçasında ihlas Suresi
Lem yelid velem yûled okunuşlu 3. ayetini; şarkıda "lem yelid velem löp yutar" şeklinde okuyarak açıktan dalga geçiyor.

Lütfen! tepkisiz kalmayalım. Hem mesajı ileterek bilinçlenmeyi sağlayalım, hem de yetkili mercileri bilgilendirerek bu rezilliği durduralım.

Allah ahirette "Ey Kulum! Kitabımla dalga geçildi, buna karşılık sen ne yaptın?" diye sorduğunda; Ey Rabbim; ben gücümün yettiğince doğrunun yanında durdum ve onları engellemeye çalıştım diyebilelim.

Bilinir ki; Nemrud, Hz.ibrahim'i ateşe atıp yakmak istemiştir. Kocaman bir ateş yakılır, alevler göğe yükselir. Küçücük bir karınca su taşımaktadır. Ona sorulur; ne yapıyorsun diye. O küçük karınca der ki; yanan ateşi söndürmek için su taşıyorum. Ona denilir; ama senin taşıdığın su onu söndürmez. Karınca şöyle cevap verir; Biliyorum, ama birincisi ben Hakkın yanında bulunarak tarafımı belli ediyorum ve elimden geleni, gücümün yettiğini yapıyorum.

Kutsalı olmayan kutsala saygıyı bilmez. Bunu yapanlar bilmiyorsa, kutsalımıza karşı hassasiyetimizi başkasından beklemeden biz korumalıyız.
Durumu düzeltmeye ve yapanları boykota tüm duyarlı Müslüman Kardeşlerimi davet ediyorum.!

( Bahsi geçen ayet ihlas Suresinin 3.Ayetidir ve Anlamı: O(Allah) doğurmamıştır, doğurulmamıştır.)

LÜTFEN ALLAH RIZASI iÇiN LiSTENiZDE BULUNAN HERKESE GÖNDERiN...
--spoiler--

Dinci bir grup tarafından oluşturulduğu tahmin edilen e-posta'dır.
forward mail olarak internette dolaşmaktadır şu saatlerde.

Ulan, adamlar sanki yalan-yanlış bir söz etmişler.
Şu ülkede dini arkasına alan (yani ''lem yelid'' diyen) ve sonrasında da ülkemin parasını ''löp'' diye yutan ibneler yok mu?
hiç bir insanın inancına ve fikirlerinekarışma hakkımız yok isteyen müslüman olur istiyen hristiyan olur isteyen ateist olur şahsın kendi bileceği iştir ancak şöyle bir şey var ki sen eğer benden farklı bir inançtaysan ve benim inancımı dalga konusu yapıyorsan artık sen sınırlarımı ihlal etmişsin demektir ve ben de sınırlarımı ihlal ederim
burdan sonuç neticesine gelicek olursak desteklememiz gereken bir kampanyadır arkasındayızdır.

yazar editi: afedersiniz sözlükte bu kadar çok at gözlüklü ateistin olduğunu unutmuşum eksilerle belgelediğiniz için teşekkür ederim!!!
duman' ın dinleyici kitlesi dolayısıyla forward mail' i yazan arkadaşın amacına ulaşamayacığı maildir. ha amacı komik olmaksa, benim gözümde bir nebze bunu başarmıştır.
muhtemelen kafası dumanlı birisi tarafından yazılmış postadır, zira ayık kafayla böylesine fantastik olmak herkesin harcı değil..
epey eskimiş, çoktan tartışılmış, üzerine çeşitli sözlüklerde aylar yıllar önce yüzlerce yorum yapılmış bayat meseledir.
'' rezil '' isimli şarkının sözlerini yazan kişinin hıyarlığını, ( her kimse artık, bu kaan tangöze de olabilir )
forward mail yöntemiyle alt edemezsiniz... kusura bakmasın müslüman kardeşler, hatta tepki verdikleri için haklılar lâkin mücadeleleri anlamsız...
hatta şunu da düşünmek istiyorum;
belki de duman grubunun hayranlarından biri bu maili ortaya atmıştır. amaç, yeni çıkan albümün reklamını yapmak değil mi ?
hayır, hiç kimse zannetmesin ki duman grubunun reklama ihtiyacı yok... herkesin reklama bir şekilde ihtiyacı vardır...
açıkçası, hırtın teki, '' lem yelid ve löp yutar '' dediği için ben rencide olmadım... şarkı sözü yazacak, hadi onu geçtim, adam gibi söz yazacak kadar zekâsı yoksa şarkıcı kişisinin,
biraz paraya kıyıp başka bir söz yazarından söz istemesi gerekir... '' kendimiz yazıcaz biz abööööö '' diyen bir kaan tangöze hayal ediyorum şu an karşımda...
demek ki esrar çekmek, beyni fazla etkilemiyormuş... iyi söz yazmaya yetmiyormuş ! aklın varsa, portakal suyu içerken bile ilham gelebilir...
ama '' biz hükümete çatacağız, iktidarı eleştireceğiz '' derken sıçıp batırıyorsanız ve bir çuval inciri berbat ediyorsanız bu da sizin hamlığınızın apaçık nişanesi.... yıllar geçtikçe müzik grupları daha profesyonel hale gelir,
ama duman grubu tam tersine zekâ olarak da geriye gidiyor, üniversite ortamında siktiriboktan bir müzik icra eden amatör gruplardan hiçbir farkı kalmıyor...
yahu tamam, hükümete ve allah ile aldatanlara ( yaşar nuri' nin de keline tüküreyim, danışmanıyla aldatmış karısını ) çatıyorsun, bu duyarlı olduğun, memleket meseleleriyle alakalı olduğun anlamına gelir, ama sen bu din kalpazanlarını eleştirirken, en büyük eleştiri mevzusunu yine kendi öz çevrende, benliğinde, şarkılarında, müziğinde vücuda getiriyorsan, '' rezil '' şarkısı, aynı zamanda size de ithaf olunur...
'' lem yelid, löp yutar ''
bir esrarkeşin ağzından da ancak böyle bir cümle çıkar !
yaratıcılık ? ironi ? eleştiri ? hiciv ? hiçbiri yok... büsbütün saçmalık !
asıl rezilin kim olduğunu hala çözememiş, ya da çözmek istemeyen bünyelerin anlaması zor görünen manalara sahip şarkıyı ve bu grubu sahip oldukları medya gücüyle çökertebileceğini sanan kekoların linç politikasının eseridir, komiktir.
hala bir şey anlayamıyorsan bir daha oku, belki birilerini hatırlatır.. (bkz: rezil/#4863519)
(bkz: bsg)
konuyla ilgili en yetkili makam * olan zaman'a konuşan duman biz yobazların içini rahatlatmıştı;

http://www.zaman.com.tr/h...in-haddine-degil-bizim-de
şimdi bunu yazıp sağa sola yollamış olan orospuçocuğu, okuyup arkadaşına forwardlayan tüm manyak orospu evlatlarının hepsi bu çocuklardan birinin başına cahilin teki bir şey getirse, bir şey yapsa ah elimiz kanlandı diyecek mi? demeyecek, iyi oldu benim dinime saygı göstermiyordu diyecek. böyle orospu çocukları var dünyada aramızda. benim dinime saygı göstermeyen ölsün diye düşünen orospuçocukları var.
dindar kişilerin, dine değil de dini istismar eden kişilere yapılan eleştiriyi kabullenememesini sorgulamamıza neden olmuştur. lan yoksa?

müzikal bir eleştriye gerek yok sanırım, nasılsa göreceli. ha bir de her boka reklam demek hiç hoş değil, koskoca sektörü piç etmeyin böyle basit söylemlerle.
kaan tangöze o maile estağfurullah diye başlamış ardındanda orda duaya değil başka bi şeye gönderme yapıldı diye cevap vermiştir.
(bkz: susun lan adam iyilaf koymuş)
şarkıyı yanlış anlamış arkadaşların başlatmış olduğu saçma kampanya. duman o şarkıda dini kim bir şeylere alet ediyorsa onlara yönelik olarak yazmıştır. daha sonraki röportajlarında bu soru kendilerine sıkça sorulmuş onlar da "hepimiz müslümanız." dedikten sonra dini örneğin siyasete (bkz: çarşaf açılımı)alet eden her kimse ona yönelik yazdıklarını söylemişlerdir. aslında şarkının tamamını dinleyen birinin zaten mantığı kolayca anlaması gerekir.
arkasında sandık var, lem yelid ve löp yutar.
bağnaz bir kafanın yarattığı kargaşa sonucu oluşan maildir.