bugün

cool takılan insan modelidir, kıvrak danslar, halaylar ve ''haydaa, teeeyyyy'' gibi çılgınca haykırışlar onlara göre değildir, yaptıkları davranışların insanlar tarafından takdir edilmesine ihtiyaç duyduklarından bu tarz eylemlerle kendi kalıplaşmış yapılarını riske etmek istemezler.

bu durumu anında sezen düğün sahibi hemen hedefleri belirler ve anında bir operasyon düzenleyerek düğün davetlilerine komplo kurmaya başlar, hatta bazı düğün davetlileri tehlikeyi önceden sezerek çareyi hava almak için dışarı çıkmakla bulur. sıranın kendilerine geleceğini farketmeyen diğer düğün davetlileri için korkulu anlar başlamıştır;

ama düğün sahibidir bu hiç durur mu, en mutlu günüdür onun, mutlaka sahnede göbek attıracaktır bir kısım davetlilere, yapmayın, etmeyin, ben oynamasını bilmem gibi sözler yaramaz ve düğün sahibi tarafından kesinlikle ciddiye alınmaz, düğün sahibi av operasyonu tamamlamaya yeminlidir. hatta bazı davetlilerin, düğün sahibi tarafından güreşircesine kollarından çekilerek, sahneye sürüldüğü de sık görülen bir durumdur.
genelde; oyun pisti dar, benim havadan çalmıyorlar, siz bi oynayın hele şeklinde düşünen insanlardır.. ayrıca bu insanlar düğün pastasının kesilip dağıtılmasını büyük bir heyecanla beklerler -ki bu olay her düğünde yaklaşık 1 saat falan sürer..
oyunun sonunda muhakkak kaybeden insanlardir.

(bkz: oyun icinde oyun)
kırk yılda bir zorla halaya atılıp ne yapıyorum lan ben burda diyen, akabinde olay yerini terkedip bir bira alan, kuytu bir masada ziftlenen tiplerdir.*
"allah allah ohh ohh yandan yandan nasıl da eğleniyoruz hobarey" türü düğün eğlencelerinden haz almayan, muhtemelen o düğüne sırf hatır için katılmış, zerre kadar eğlenmeyen insan modelidir.
yegane bahaneleri ben oynamasını bilmem ki olabilir.
kalabalığın zat-ı muhteremleri tarafından kolundan bacağından tutula çekile kaldırılan, iki dakika geçmeden aradan sıyrılıp masasına geri dönen insanlardır.
ankaralı değildir kendisi.
insanlar neden oynar? sorusunu sorabilecek kapasitede olanları da vardır.
genelde bu insanlar oynamak istemedikleri için çeşitli eziyetlere maruz kalırlar. kollarından bacaklarından çekiştirirler. arkadan anne pandik atar kalksana oğlum, kalksana kızım diye. bi taraftan hala dürter bıdı hedöyü dansa kaldırsana diye. ölümü gör diye ısrar eden arkadaş, eş dost, kuzende cabası. *
daha yeterince alkol almamış insandır..
asil dusuncelerin metalcisidir, pogo yapmak ister.

hatta dugunde esin dostun arkadasi ile tanisilirsa;
(bkz: pogodan dogan evlilik)
herkesin kendi tercihidir. ancak bu durum koca popolu teyzeleri rahatsız eder, aa oturmaya mı geldin kalk çabuk diye kolunuzdan bacağınızdan tutup sizi piste çekmeye çalışacaklardır. yılmayın, direnin galip gelen siz olacaksınız. *
müzik onlara hitap etmiyodur.
utangaç insan modelleridir yada onca kişinin arasında oynamayı sevmeyen insanlardan oluşan topluluktur. genelde arkadaşlarınca yada büyüklerince faruk gel sen de katıl derler ama o gitmezz... gidemezz... olmuyodur kardeşim zorlamıdır...
oynamayı gereksiz, eğlencesiz bulan insanlardır. ve haklılardır büyük çoğunluğa ve bana göre.
allahım günah yazma ister yaz ister yazma.
genellikle düğünün ilerleyen saatlerinde kravatı kafasına bağlamış "crazy dance in kayseri" tadında figürlerle dans eden abierdir.
aaaa oturmaya mı geldik, bak ben de senin düğününde oynamam şeklinde duygu sömürüsüyle karışık tehdit edilen insanlardır.
tüm haklı itirazlarıma karşın, şahsıma yönelik oynama talebini "kolumdan tutup pistin içine sokma" şeklinde devam ettiren birkaç densizin, benim dengesiz oynamamı gördükten sonra, çaktırmadan kamufle ederek, "sütü döktüm ama kediyim sonuçta" şeklinde bir masumlukla tekrar kolumdan tutup dışarıya atmakta mecbur kalmalarına sebep olaylar bütünü.
oturmaya mı geldik sorusuna evet diye cevap veremeyip bunun yerine oturduğu sandalyenin ayaklarını sıkı bir şekilde kavrayıp durduğu yerde mırlayan insanlardır. artist görüneyim derken rezil olurlar zira kolu bilezikli teyzeler tarafından zorla kaldırılmak suretiyle üstlerini başlarını dağıtırlar.
düğünlerde sıkılan insanlardır . ah bir bilseler ki oynadıklarında düğünler sıkıntı vermez .
belki kendi düğünüdür, zorla evlendiriliyodur...
- hadi sevket abi seni sahnede görelim.

+ yok valla ben oynamam

- abi bak senin parca caliyor.

+ israr etme olum.

bir kac dakika gecer sevket sahnededir ,bir saat gecer iki saat gecer, aksam olur, dügün biter,sevket halen sahnede oynamaktadir.

dügün salonundaki sarkicisi: - kardesim biri su adama önceki dügünün bittigini söylesin,simdi mevlüt okunuyor.